Wpis z mikrobloga

jestem taka traditional lewaczką, bo jedynie czego chcę to:

- 100% zrównania w prawach i obowiązkach kobiet i mężczyzn, również w wojsku;
- mniej podatków i zobowiązań dla klasy średniej i zarabiających minimalną, a proporcjonalnie rosnących podatków dla bogatych;
- podatku katastralnego dla osób posiadających więcej niż 1 nieruchomość;
- odseparowania kościoła katolickiego od państwa i zerwania konkordatu;
- rozwoju energetyki jądrowej w większym, bądź równym stopniu co OZE;
- likwidacji KRUS i ozusowania farmerstwa;
- reformę i prywatyzację górnictwa;
- inwestycji w zbrojeniówkę i rozbudowy logistyki wojskowej;
- likwidacji praw socjalnych dla przybyszów spoza Unii oraz ograniczenia i większej kontroli nad prawami socjalnymi dla niepracujących azylantów;
- zrzucenia bomby atomowej na moskwę i zwalenia tego na państwo islamskie;
- likwidacji strefy gazy;

#neuropa #4konserwy #polska #bekazprawakow
  • 46
  • Odpowiedz
  • 2
@Nowystaryziel Zapraszam do zapoznania się z definicją wyborów powszechnych. Choćby Polak mieszkał na bezludnej wyspie pod biegunem północnym obowiązkiem państwa jest postarać się by mógł oddać głos w sprawach ojczyzny.

a co jeśli kopalnie weglą będą chcieli kupić Niemcy? Tez będzie kapitalizm hurrra, czy może chlip chlip sprzedali polske?


@Rustyyyy W sensie, że widzisz coś złego w kapitale zagranicznym? Bo to ten kapitał zrobił z kawałka gówna prawie normalny kraj po 2004
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: czyli chcesz odbierać prawa wyborcze ludziom którzy nie płacą podatków w Polsce, czy tym którzy nie mieszkają na stałe w Polsce? Bo ja mieszkam dłuższą część roku w Niemczech ale w Polsce także prowadzę małą spółkę z bratem, chociaż nie ma mnie na miejscu. Czy bezrobotni niepłacący podatków także w twoim mniemaniu tracą prawa wyborcze?
  • Odpowiedz
  • 0
@windows95

- do 11 tygodnia wpół refundowana, chyba że zagraża zdrowiu matki. Po tym terminie nielegalna, chyba że zagraża zdrowiu matki;
- obowiązkowe bezwarunkowe testy na ojcostwo w każdym przypadku;
  • Odpowiedz
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Demokracja to najgorszy system, ale lepszego nikt nie wymyślił. Moim zdaniem nie powinien mieć prawa głosu ten, kto nie jest płatnikiem netto to znaczy nie wpłaca więcej podatków niż pobiera od państwa, oraz połączenie z obowiązkową służbą wojskową w razie wojny, np. kobiety, które w razie wojny będą mogły opuścić granicę a nie zgłosić się do wojska i walczyć. Ewentualnie kobiety, które urodziły i wychowują co najmniej 2-3 dzieci mogłyby
  • Odpowiedz
bo aby wrobić państwo islamskie w coś takiego musielibyśmy stworzyć "brudną bombę". Wiadomo, ze w rakiete hipersoniczną nikt nie uwierzy


@PomidorovaLova: A w Rosji i tak wszyscy stwierdzą, że to pewnie Putin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo jesteśmy członkiem NATO, UE i ONZ, i musimy wyraźnie zaznaczać nasze stanowisko


@PomidorovaLova: Zapomniałaś podać powodu, poza tym, że tak uważasz. Dlaczego nie mielibyśmy po prostu obserwować sprawy z
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk Chodzi raczej o kalkulację i próbę oszacowania co sprawi Polsce większe problemy - czy stworzenie i wsparcie umocnionego sojusznika w postaci dotowanego przez USA Izraela, czy może kolejny napływ zbytecznych uchodźców do Europy. Wiadomo, że im częściej w internecie pojawiają się hasła, że w Polsce dobrze żyje się uchodźcom, tym więcej ich tu będzie się pojawiać. Ja bym chciała rozgrywać karty na czyimś podwórku, a nie na swoim.
  • Odpowiedz