Wpis z mikrobloga

Hej, planuję skonstruować SmartHome i nie chciałbym popełnić głupich błędów. Np. chciałem to robić po wifi, ale jeden mireczek uświadomił mnie, że ZigBee jest lepszym pomysłem ;) Dlatego chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu kogoś bardziej doświadczonego

Założenia:
1. Integracja z HomeAssistant
2. Integracja z Alexą/Google Home
3. Najlepiej aby bramka miała wejście Ethernet
4. Działanie w sieci lokalnej

Zależy mi na niskich opóźnieniach, żeby czujniki ruchu nie załączały świateł po 5 sekundach tylko max 1 i żeby można było to sobie fajnie poskryptować. Chciałem kupić bramkę Tuya, bo ma wejście ethernetowa, ale potem doczytałem, że tam z kolei kuleje integracja z HomeAssistantem. Poleci jakaś dobra dusza sensowne rozwiązanie? Linuxa, terminala i programowania się nie boję jakby coś.

#pytanie #smarthome #alexa #googlehome #tuya #smart #homeassistant #pytaniedoeksperta
  • 8
@krytyk__wartosciujacy: @Diabl0 Chodzi że nie chcę wypieprzać kasy na sprzęt który okaże się niekompatybilny z całym systemem. Czytam, edukuję się i z tego co rozumiem urzadzenia ZigBee np. Tuya komunikują się tylko z bramką Tuya i ogólnie, te ekosystemy konkretnych producentów są dość pozamykane. Czy się mylę?

@Diabl0 Czy jeśli w HomeAssistancie uruchomię sobie integrację z Alexą, będę mógł głośnikiem echo dot zarządzać domem? I po co mi proxmox w sumie,
@animagani: Mam jakieś żarówki/listwy/gniazdka WiFi pokupowane i się przeprowadzam. Instalacja elektryczna jest poprowadzona, także w grę wchodzą tylko protokoły bezprzewodowe - nie będę się pierdzielił z kuciem ścian czy prowadzeniem miliona listewek po suficie.

Ale generalnie całe środowisko "Smart" będzie stawiane od nowa na końcu stycznia i zanim zacznę chce się dowiedzieć jak najwięcej ;)
Czy jeśli w HomeAssistancie uruchomię sobie integrację z Alexą, będę mógł głośnikiem echo dot zarządzać domem?


Tak.

I po co mi proxmox w sumie, żeby na desktopie postawić?


Proxmox po to aby w bardzo wygodny sposób zarządzać wirtualną maszyną - snapshoty i ich rollbacki, backupy na nas, transfer na nowy komputer. Potrafi zaoszczędzić dużo czasu jak coś pójdzie nie tak.

I co, ten ConBee 2 połączy mi się z różnymi "ekosystemami"?


Tak.