Wpis z mikrobloga

@kidi1 ... Powiedz mi panie pasjonacie... Jeżeli ktoś jest pasjonatem od 98 roku to jak ma na tym samym sprzęcie tylko według twoich słów zmodyfikowanym zagrać w najnowsze tytuły:)
Albo na najnowszym komputerze zagrać w tytuły sprzed 20 lat z oryginalnych płyt itd:)
Pomijam różnicę systemu w której na dzień dobry spowodują że nie działają gry i programy:)
Fajnie się rozpisałeś ale zupełnie minąłeś z prawdą.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Larsberg: na Xboxie tez mozesz sterowac myszka i klawiatura - wystarczy zestaw za 80 zl(wspolpracujacy) i wszystko smiga :)
Niedawno ograłem 3 gry - Hogwarts Legacy(50pln), Alan Wake 1 +2 Deluxe (łącznie 75 zł) + Baldurs Gate 3(50zł)
Wszystko kupione legalnie i praktycznie na premiere ;) Więc skąd masz te 300 pln za gre? z Media Marktu? mamy 21 wiek i jest sporo innych miejsc gdzie można kupić cyfrowe gry za
  • Odpowiedz
@chinskie_bajki nie wiem czy ktoś ci mówił, ale można obsługiwać pc padem podłączonym do tv. Sam tak robię już od lat i nie gram w żadne gry na myszce i klawiaturze. Aktualnie ogrywam Baldura na podzielonym ekranie z dziewczyną na dwóch padach na pc.
  • Odpowiedz
@Simfecstio no chyba, ze jednak ram okaze sie waskim gardlem ale ddr4 juz sie nie oplaca to trzeba ddr5 (nie wiem ktore sa obecnie, zatrzymalem sie na ddr4) xD a jak ram to i mobo a jak mobo to i cpu bo sie socket nie zgadza. A #!$%@? to i zasilacz se mocniejszy od razu kupie xd tak to wyglada
  • Odpowiedz
@mohawk no to ja mam xboxa i pc i z życia mogę powiedzieć, że zazwyczaj klucze do gier na xboxa wypadają taniej albo podobnie.

A już nie chce pisać, że możesz kupić płytę i sprzedać za tyle samo po skończeniu albo co mi się kilkakrotnie zdarzyło drożej niż kupiłem.
  • Odpowiedz
@ShooleR: wrecz przeciwnie, #!$%@? mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) obecnie siedze na 165hz i roznica miedzy 60hz to jest niebo a ziemia i bez problemu da sie wyczuc nizsze czestotliwosci odswiezania. Kazdy kto nie sprobowal nie wie o czym mowi i wyzywanie od fanatykow nic nie zmieni ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@nudziarz123: Ja jestem pasjonatem od 90 roku. Mam gry i sprzęt z wczesnych lat, teraz uważany za retro. Mam też nowy sprzęt do nowszych produkcji. Pierwszy PC, który kupiłem sam za własne pieniądze mam do tej pory. Ulepszałem go przez jakiś czas po zakupie tylko. W każdej chwili mogę odpalić Warcraft 1 na Dosie w starym kompie i mogę też w niego zagrać na swoim najnowszym PC z RTXem i W11.
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik a nie. Ja za 5.5k kupiłem cały pc. Stary miał DDR 3. Xd dużo przepłaciłem za to żeby pc był na długo. Teraz tylko procek i grafika. AM5 i ddr5. Nvme 2 tb. Miałem pc z 2012 roku xd i 5 2500 k. Grafikę tylko wymieniłem dwa razy. Ale to jakieś 600/700 zł bo używki. Radeon RX 580x 8gb. Sprawdź wydajność na YT.
Wiedźmin 3 w full HD mial60 fpsow. Większość
  • Odpowiedz
KONSOLA ....długo nic ... pc.

Kto nie siada zmęczony po robocie do PC ten nie zna życia.
Oka aktualizacja gierki, spoko. ALE NIE. aktualizacja sterownika grafy, no ok ... ALE NIE ... aktualizacja shaderów w gierce....tak zlecie 40 min, idziesz spać #!$%@? po robocie i po PC massterrreeedddd

Tymczasem konsola ściągnie w czasie uśpienia. Zero kombinacji, zero ustawiania parametrów. Jak coś jest wydane na dedykowaną konsole, znaczy że będzie chodzić i nie
  • Odpowiedz
@kuncfot w sumie właśnie jestem ciekaw czy na pc jest jakaś metoda aby jak na konsoli aktualizacje same pobierały się jak jest wyłączony.

Często mnie to na moim pc spotyka a może coś źle mam ustawione. Bo jeżeli dalej nie jest ogarnięta tak podstawowa rzecz to szkoda gadać...
  • Odpowiedz