Wpis z mikrobloga

Czy skrobanie farby z płyty gk pod gładź gipsową (proch) jest konieczne? Jedna warstwa farby, jakaś zwykła nie lateksowa, ogólnie trzyma nieźle, to co miało odpaść odpadło po zerwaniu tapety. Da się oczywiście zeskrobać skrobaczka z wymiennym ostrzem ale zajęło by to z tydzien. po nacięciu w kratkę i pociągnięciu taśmą nic się nie dzieje, wilgoć raczej też problemu nie robi (ale ciężko zasymulować takie warunki jak mokra gladz). Przy drapaniu bardziej odpada stara gladz z farbą niż sama farba. Ogólnie żałuję że nie wymieniłem tych płyt w #!$%@? #remontujzwykopem
Nikoks - Czy skrobanie farby z płyty gk pod gładź gipsową (proch) jest konieczne? Jed...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Nikoks: mordo te drzwi sobie zabezpiecz jakims kartonem bo przy wnoszeniu, wynoszeniu pukniesz niechcacy i bedzie lipa

wiem co mowie bo sama tak puklam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nikoks: nie, powiedzą ci że tak i że trzeba, ale też tak malowałem i bez problemu pokryjesz i nic nie odpada. Jeśli nie lateks/olejna to lajtowo maluj na tę starą warstwę, dla bezpieczeństwa pierw pomaluj unigruntem.
  • Odpowiedz
@Nikoks jak na moj leb to jesli sciagasz fatbe z gk to wiecej bidy sobie narobisz sciagajac calosc niz to warte . Co mialo odpasc to odpadlo i ja bym juz tylko gruntowal. Ale to tylko moja opinia amatora
  • Odpowiedz
  • 0
Ogólnie kiedyś szpachlowalem na farbę ale lateksowa i to kilka warstw, odparzało i ogolnie to była masakra xD więcej zabawy i poprawek niż to warte. ale tam schodziło płatami przy lekkim skrobaniu, bez porównania do tego pokoju. Ale i tak boję się podwójnej roboty.
  • Odpowiedz