Wpis z mikrobloga

Mircy,
Co sądzicie co sądzicie o takim setupie komputerowym. Co ewentualnie byście zmienili itd. PCet ma mi służyć głównie do pracy praca z programami inżynierskimi sporo pracy na wirtualnych maszynach z zainstalowanymi na nimi softami, symulacjami itd. Do tego trzaskanie od czasu do czasu w gierki.

#komputer #komputery #pc #gaming #pc
jajcek - Mircy,
Co sądzicie co sądzicie o takim setupie komputerowym.  Co ewentualnie...

źródło: pcet_dla_wykopka

Pobierz
  • 11
@jajcek: jak wydajesz 2000 na mobo to mógłbyś dołożyć do jakiegoś corsaira zamiast soc
ja bym sprawdził testy w programach w których chcesz pracować bo taniej Ci wyjdzie 7950x i może nawet wydajniej.
@jajcek: socket AM5 i 7950X zapewni ci znacznie korzystniejsze warunki pracy i znacznie większą perspektywiczność.

Można też wejść w procki nawet 96-cio rdzeniowe na platformie profesjonalnej, ale nie znamy tu budżetu.
a wtedy przy tym AMD grafikę też AMD

nie ma takiego obowiązku.

7800XT w zasadzie to jedyny wybór tutaj bez zwiększania budżetu na grafikę. chociaż tutaj można to zrobić bo 7950x nie będzie robił problemów na znacznie tańszej płycie.
@jajcek:
Cet ma mi służyć głównie do pracy praca z programami inżynierskimi sporo pracy na wirtualnych maszynach z zainstalowanymi na nimi softami, symulacjami itd


@jajcek: Chłop wydaje 2k na płytę główną podczas gdy w stacjach roboczych Dell czy Lenovo wkładają podstawowe za 4 x mniej xD No ale gejmingowy hype marketing musi być.
chłop kupuje merola firmowego jak w innych firmach daciami jeżdżą beka z chłopa xD


@jajcek: No raczej to w stylu Volvo które robi co ma robić a super piękne nie jest vs obklejony naklejkami Gold w TDI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za 2000 zł już można szukać płyt pod Threadripper, a nie Intela na kiju. Bo z której strony nie patrzeć ten Asus Z790 to dalej segment