Wpis z mikrobloga

Czy jestem w stanie zrobić z takiego włącznika, włącznik schodowy? Przy remoncie elewacji wyprowadziłem włącznik światła zewnętrznego na elewację, puściłem z niego kabel trzy żyłowy do garażu żeby połączyć go z tym włącznikiem co na zdjęciu. Ale rozumiem że potrzebuje chyba 4 kable żeby włącznik schodowy miał racje bytu? #elektronika #prad #elektryka
ROCKNROLLLA - Czy jestem w stanie zrobić z takiego włącznika, włącznik schodowy? Przy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: jak bym nie widział takich rzeczy na oczy, to bym nie mówił o gierku.

A są wyłączniki z przekaźnikiem, które parujesz razem. Nie trzeba żadnych smart. Dwa wyłączniki, jeden przekaźnik. Wyłączniki są na baterie Cr2025 lub cr2032, a do przekaźnika podłączasz swoje oświetlenie.
  • Odpowiedz
to w zasadzie na co czekamy?


@ROCKNROLLLA: Schodowy czyli mozliwosc zal/wyl z conajmniej 2 miejsc?

3 zyly wystarcza (picrel) Pytanie tylko jak masz instalacje polaczona.
BTW duzo wygodniej sie robi na przekazniku bistabilnym (praktycznie nieograniczona ilosc punktow zal/wyl)
gorzki99 - >to w zasadzie na co czekamy?

@ROCKNROLLLA: Schodowy czyli mozliwosc zal/...

źródło: Screenshot_70

Pobierz
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA do wyłącznika schodowego potrzebujesz 3 żyły.

Musisz podpiąć tak jak na ilustracji wyżej. Trudność polega na znalezieniu drugich końców kabli od pstryczkow.
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: jeśli chcesz podłączyć nowy włącznik jako schodowy razem z tym co na zdjęciu to musisz bezpośrednio do niego doprowadzić ten nowy przewód i podłączyć xD
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: Myśle ze po prostu poprowadze kabel i zrobie to tradycyjnie. Jednak pomyslalem ze w sumie z przekaznikiem wyprowadzilbym trzeci bezprzewodowy przycisk w kuchni, jak na zdjeciu ponizej. Rozumiem że przekaznik musze podlaczyc w puszce w garazu. Pytanie czy po włączeniu światla przyciskiem bezprzewodowym, bedzie mozliwe wlaczanie i wylaczanie swiatal pozostalymi dwoma przyciskami?
ROCKNROLLLA - @G06DbT: Myśle ze po prostu poprowadze kabel i zrobie to tradycyjnie. J...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-01-04_194839_pl.aliexpress.com

Pobierz
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: tak, będzie możliwe, tylko musisz znaleźć taki, co są die sparować da lub więcej przycisków.

I tak, przekaźnik dajesz tam, gdzie chcesz sterować, czyli tutaj w puszce przy lampie. Tylko wtedy lampa (a raczej przekaźnik) musi mieć stałe zasilanie.
  • Odpowiedz
@G06DbT tylko ja chcę jeden bezprzewodowy przycisk a pozostałe dwa standardowo po kablach jak pisaliśmy wyżej. Czy w takiej konfiguracji to zadziała? Czy jeśli wyłączę przyciskiem bezprzewodowym przekaźnik to te zwykłe włączniki kablowe przestaną działać?
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: nie będzie to działać, masz albo albo. Albo jeszcze bardziej komplikujesz instalację. Bo wszystko da się zrobić. Jeśli się na tym nie znasz, to nie warto. Wtedy lepiej pociągnąć kabel.
  • Odpowiedz