Wpis z mikrobloga

#swiadkowiejehowy jaki jest sens dołączenia do sekty, o liczebności 8,5 miliona, która „gwarantuje” że do nieba pójdą tylko 144 tysiące?

Mówimy o całej ludzkości, odkąd człowiek istnieje, więc pewnie kilkanaście miliardów dusz xd
Wygrać bilet do nieba, to jak trafić w jakiejś loterii :D

Po co więc zawracać sobie dupę? #ateizm #gownowpis
  • 12
  • Odpowiedz
@Czyste_Buty: bo wierzą że reszta będzie żyć wiecznie w raju na Ziemi i spotkają się w ten sposób ze swoimi bliskimi którzy umarli przed Armagedonem. Oczywiście tylko wierni świadkowie Jehowy będą mieli do tego raju dostęp ( ͡° ͜ʖ ͡°) cóż, nie będzie ani żadnego Armagedonu, ani raju na Ziemi, ani życia w niebie, więc rozkminianie tego to strata czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Czyste_Buty: W ich teologii są dwie formy życia po zmartwychwstaniu po Armagedonie: 144 tysiące mają pójść do nieba i obcować bezpośrednio z istotami niebiańskimi, natomiast reszta sprawiedliwych ma żyć wiecznie w ludzkich ciałach na odnowionej Ziemi bez chorób i cierpienia.
  • Odpowiedz
przecież nikt normalny do nich nie dołącza. Oni szukają ludzi w jakimś kryzysie emocjonalnym albo bardzo samotnych itp


@MrLovelock: Obecnie, przynajmniej na szeroko rozumianym Zachodzie(w tym w Polsce) praktycznie nikt, kto nie urodził się w rodzinie ŚJ do nich nie dołącza, za to jest szybki odpływ.
  • Odpowiedz
@Alkreni: nie wiem, nie jestem w tym parę lat i nie śledzę na bieżąco. Ale ponoć coś takiego jest, tylko do końca nie wiem na jakiej zasadzie i się w to nie wgłębiałam.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Coś czuję, że Organizacja próbuje się wycofać rakiem z tej rewolucji(zmieniać teologię, czyli „światło” można non stop, ale takie podstawy jak obowiązkowe głoszenie to coś dużo poważniejszego).
O, powinienem był napisać „bez przywilejów” a nie „bez funkcji”– od razu widać, że jestem światusem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alkreni: no ostatnio też coś wyszło że wolno im nosić brody, nawet w krajach gdzie nie wolno było, w tym w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) luzują obyczaje bo im sami starzy ludzie zaraz zostaną. Bo dorosłym dzieciom ŚJ coraz częściej otwierają się oczy. Nawet jak słyszę wieści z moich byłych zborów to nieraz jestem w szoku że ten i ta odeszli, a przecież tacy gorliwi byli.
  • Odpowiedz
no ostatnio też coś wyszło że wolno im nosić brody


@Sandrinia: łał, muszę posłuchać ostatnich podcastów/filmików robionych przez #exjw. To mnie jakoś zafascynowało, mimo, że ani ja, ani moja rodzina i znajomi nie mamy żadnych powiązań ze Świadkami.
  • Odpowiedz
to jak doszło do tego że zacząłeś się nimi interesować?


@Sandrinia: Trafiłem na Światusów na YT i odkryłem, że w monoetnicznej i monokulturowej Polsce istnieje równoległa, odrębna i zamknięta społeczność.
Nie nie miałem w szkole na żadnym etapie edukacji(od przedszkola aż do studiów) żadnego Świadka. Kiedyś, najpóźniej do 2010 głosiciele pukali do domu ze dwa, trzy razy w roku, ale byli abo odganiani przez rodziców, albo ignorowani. Ja sam im nie
  • Odpowiedz