Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś najwęższej obudowy pod serwer ale by miała możliwość montażu kilku dysków 2.5". Chcę zastąpić swój aktualny serwer czymś nowym. Główne zastosowanie to proxmox i wirtualizacja kilku windowsów i linuxów. Planuję również odpalić wirtualkę pod NAS więc zdało by się zamontować te 2/4 dyski. Za serducho będzie ryzen 7/9 więc by jakieś sensowne chłodzenie weszło do obudowy.
Chyba, że ktoś ostatnio składał coś podobnego i może się pochwalić swoją konfiguracją? Celuję w CPU min. 8C i jak najmniejszą obudowę.
#serwery #pcmasterrace #selfhosted #technologia
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw: Nie mam żadnej szafy. Mam zamiar walnąć kompa w róg pokoju lub na meble tak jak aktualny minipc. Takie uroki mieszkania w bloku. :)
  • Odpowiedz
@Pietr: nie pierdziel, właśnie przerabiam dokładnie ten sam scenariusz i zamówiłem regał 60x30x180 właśnie na sprzęt sieciowy.
pooglądaj pokój pomierz ile masz miejsca za drzwiami bo może uda ci się wepchnąć coś gdzieś. Ten czarny prostokąt to właśnie regał, drzwi otwierają mi się do pokoju na niego więc nikomu nie przeszkadza. Mały dyskomfort że gniazdka są po drugiej stronie pokoju i muszę przeciągnąć przedłużaczami ale kable schowam za szafami
mati1990 - @Pietr: nie pierdziel, właśnie przerabiam dokładnie ten sam scenariusz i z...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-04 191910

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990: ale po co mi szafa jak mi trzeba tylko postawić jakiś PC, który by za serwer robił i bym sobie go skrętką podpiął do routera.
Poza tym nie mam miejsca bo drzwi mam po środku pokoju, za drzwiami stoi komoda z TV. Na wprost okno ze stolikiem a na lewo wzdłuż całej ściany meble i sprzęt audio. Żadnych larytasów nie potrzebuję, tylko odpiąć starego kompa z i5 czwartej generacji, wpiąć
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990: teraz mam i5-4590t i 16GB RAM. Trochę mi się proxmox rozrósł dlatego chcę upgrade zrobić do jakiegoś ryzena min 8C i 32/64GB RAM. Czy będę więcej potrzebował? W najbliższych latach raczej nie. Ale jak już będę to raczej wywalę wszystko do wiaty.
  • Odpowiedz