Wpis z mikrobloga

Trochę to smutne, że coraz słabiej widzę szanse na poprawę sytuacji w swoim życiu.
Odnosząc się do kwestii mieszkania. Oczywiście nie łapie się na państwowe programy zakupu mieszkania, mam współudział w jakiejś ruderze 30m2 starej kamienicy, w stanie rozsypki, jakikolwiek plan przystosowania do zamieszkania z pomocą czystego powietrza też się nie łapie bo budynek wielorodzinny. Małe miasteczko w Polsce B.
Niby człowiek się doszkala, pracuje, zarabia może lepiej niż średnia w regionie ale nadal go nie stać na zakup mieszkanka a o dziecku nawet z partnerką nie myślą, lata lecą a sytuacja jakoś się nie poprawia znacząco. Mam wrażenie, że rządzący tylko utrudniają takim osobom jak ja.
Żałuję, że zostałem w tym pipidowie (na to złożyło się wiele czynników). Nigdy na żadne programy wsparcia się nie łapałem, zawsze wykluczony. Ogólnie sytuacja jest przygnębiająca ????

#gorzkiezale #nieruchomosci #polityka
  • 8
@thorgoth miałem nadzieję na nie kontynuowanie programów które utrudniają kupno mieszkania osobom takim jak ja. Chodzi mi o programy, które powodują podwyżkę cen mieszkań oraz generują na nie większy popyt. Osoby w mojej sytuacji nie mogą skorzystać, a w moim bliskim otoczeniu mam znajomych z kasa którzy skorzystali przy maksymalnych kwotach, mając przy tym mieszkanie od rodziców (na rodziców zapisane). Można powiedzieć, że mam ból dupu bo się nie łapie i sam
@zdenko: czemu zatem nie skorzystałeś np. na początku pandemii, gdy były zerowe stopy, zero programów i relatywnie niskie ceny? bo rozumiem że o taki wechikuł czasu ci chodzi
@zdenko: w sumie to ci współczuje bo jesteś w grupie wydymanych. Smutne jest to że jesteś bardziej wydymany przez społeczeństwo niż przez rząd.
Po prostu ludzie oczekują że ktoś coś im da zamiast samemu wziąć się do roboty a rząd jest jak żeglarz - ustawia się pod wiatr.