Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę socjalistami i ich programami "pomocowymi", oraz to co zrobiły z rynkiem - tu chyba start tego szajsu to były lockdowny oraz "tarcze". Mam mieszkanie, był plan by kupić coś większego (100m2+, 5 pokoi, lokalizacja nie obrzeża najlepiej w stosunkowo blisko metra lub tramwaju chociaż) ale teraz te ceny to jakiś kosmos. 15k za m2 na Białołęce czy Ursusie? Ktoś na serio tyle za to daje? Czy na fali FOMO i euforii BK2 wszyscy podbili ceny w kosmos licząc że prędzej czy później ktoś weźmie?

#nieruchomosci
  • 11
@Parmenides69: Prawdziwy socjalista by rozdał pieniądze tym w potrzebie, czyli pracownikom zamkniętych firm a nie samym firmom.
W hiszpanii tak zrobili, nie doświadczyli żadnej inflacji, bo pieniądze potrzebne na utrzymanie szeregowych pracowników były dużo dużo dużo mniejsza niż utrzymanie firm jak w Polsce.
To właśnie podejście ala "firmy to cud i trzeba o nie dbać" doprowadziły do takiego rozdawnictwa a koniec końców zwykli ludzie tych pieniędzy nie zobaczyli.

Za inflację odpowiada
@abramek tylko co z tego że wzrosło 2x jak nie jesteś w stanie zmienić na nic innego inaczej jak dokładając kolejne 750k ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak ja się cieszę, że kupiłem w ostatniej chwili po 8k a po tych 4 latach czekania na spadki micka zaczynają wystawiać po 20k.

Teraz to naprawdę bym czekał na spadki w wynajmowanej klitce xD