Wpis z mikrobloga

Szlag mnie już jasny trafia na tego cholernego Andruta. "Nie mogę spać, wiec pomirkuje trochę" - pomyślałem. I teraz już na bank nie zasnę. Nie rozumiem czemu #android jest najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Z jakiego powodu? Próbowałem już dwa razy napisać jakiegoś dłuższego posta i za każdym razem to samo - klawiatura znika, interfejs martwy. Tylko twardy restart pomaga. Do tego bateria znika w oczach, mimo wyświetlacza podświetlonego na 5%. I chociaż wiem, że zaraz zleci się #bojowkaandroid, to wyszukiwanie co jest nie tak w mojej konfiguracji jest bez sensu. Każdy inny system po prostu działa, czy to #ios czy #windowsphone. Ale nie Android. Bo każdy user androida musi mieć nawyk regularnego odśmiecania, musi ogarniać rozrośniętą strukturę katalogów, skanować smartfon skanerem antywirusowym, a i tak Android będzie mulił. I to nie pierwszy telefon z robotem jaki mam, tylko ze tamtym wybaczałem bo były mid-endami, ten natomiast jest flagowym (dziś połowa "zetafonów" na androidzie jest dużo słabsza - współczuję ich nabywcom) a i tak cholernie muli. Ja nie wiem, nawet #symbian tak się nie wieszał. Mam dość tego ch&#*wego systemu. <br/>
<br/>
Chyba czas przyspieszyć trochę migracje na #<a href="#windowsphone">windowsphone</a>, już #<a href="#lumia610">lumia610</a> płynniej chodzi. <br/>
<br/>
#<a href="#gorzkiezale">gorzkiezale</a> #<a href="#nocneprzemyslenia">nocneprzemyslenia</a> #<a href="#smartfony">smartfony</a>
  • 41
Nie wiem co masz za telefon ale mi na prawe 3 letnim telefonie chodzi bez zarzutu. Nigdy mi sie nic takiego nie zdarzylo a systemu nie skanuje ani nie czyszcze wgl. Ale zgadzam sie ze jest wiele telefonow ktore zle chodza i jest to wina kiepskiej optymalizacji. Co wiecej #windowsphone chodzi lepiej na slabych telefonach. Chyba ze chcesz cos na nich zrobic... a dawanie #ios za przyklad kiedy jest dostepny na 7
@payner: Ja juz wiem co zrobię, ale żalę na wypoku, bo tutaj jest hype na ten szajs i to był jeden z czynników decyzyjnych odnośnie zakupu smartfona z Andrutem właśnie. Gdyby nie to, dziś byłbym szczęśliwym (zapewne) użytkownikiem #lumia820.

"Weź androida - mówili. -Dzisiejszy Android to nie to samo co cupcake, już się nie wiesza - mówili... "

Nie wiem, #bojowkawindowsphone nie istniała rok temu czy co?
@twojastarateztojara: Samsung Galaxy Note N7000, cyanogenmod Jelly Bean (oficjalny 4.1.2 to dopiero dno).

@Pokrakk: co ja mam usprawniać, jak wszystko działa? O to chyba chodzi, Androida uwielbiają osoby, które telefon traktują jako zabawkę; tam, gdzie trzeba niezawodności ta nuda (pewność, że będzie działać dokładnie tak, jak to przewidziano) to akurat zaleta. Nigdy nie zmieniłem launchera, bo większość boli mnie w oczy swoją formą. Ja nawet dzwonki mam domyślne. Nie każdy
@piker: mam podobnie. tutaj trochę pisałem o przewidywanym i planowanym rozwoju tego ekosystemu: http://www.wykop.pl/wpis/7297232/disclaimer-nie-ma-tl-dr-nie-ma-tez-obowiazku-czyta/

"slajd 39 - 45

pierwszy scenariusz to zagospodarowanie segmentu biznesowego, w którym MS czuje się jak ryba w wodzie (to są główni płacący klienci MS-u). Po lewej widzicie Lumię 2520, która póki co jest bezużyteczna, ale w przyszłości taki tablet może być ciekawym centrum firmy nie związanej z IT (a być może w niektórych przypadkach także związanej).
@jedrek018: W sumie racja. Przez ręce przewinęło mi się sporo telefonów, ale żaden nie zasłużył, żeby zastąpić moją Nokię e61i jako drugi telefon - stare Androidy są o wiele bardziej frustrujące, niż ten Symbian.

@michalkosecki: IMHO dni Andruta są policzone - właśnie przez tworzenie i sukcesywne zyskiwanie znaczenia ekosystemów. Oprócz Windowsa 8 używam tez Mavericksa (Boże, jakie to wolne!) i wyraźnie widać nakierunkowanie na iCloud. System na każdym kroku proponuje
. Ja nawet dzwonki mam domyślne. Nie każdy potrzebuje smartfona do zabawy nim.


@piker: To na #!$%@? żeś kupił? Nie rozumiem... Cały research ograniczyłeś wyłącznie do mirko? Andrut jest spoko, tak jak linux (ciekawe czemu ;]) jak chcesz w nim coś podziubać. Jeśli potrzebujesz dzwoniącego telefonu z gpsem, radio i empeczy, to bierz solida. Nie zawiedziesz się. :)
Żeby z Androida korzystać komfortowo, to niestety trzeba wymieniać telefon co 1-2 lata. Sorry, taki klimat.


@szczepqs: Nieprawda. Andrut sobie da radę. Aparat też, podstawowe funkcje będzie pełnił jeszcze przez kilka lat. Jeśli chcesz mieć topowe appki, to fakt- musisz zmieniać co chwila. Jeżeli Twoim priorytetem byłoby jednak samo działanie urządzenia, to nawet przedwojenne telefony na javie dadzą radę na lata... :)