Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #korposwiat #it

Co o tym myślicie? Moim zdaniem jak wprowadzą Euro w Polsce to automatycznie ceny i zarobki pójdą w górę. Minimalna jak w Niemczech - 2000 euro netto, zwykłe osoby w korpo, pielęgniarki, policjanci, strażacy będą pewnie zarabiać ze 3000-3500 euro.

Ceny mieszkań z 15k za 1m2 w Warszawie nie zamienia się w 3k euro za 1m2 tylko pewnie będzie 6000 - 8000 euro za m2

A taki programista? 25k netto b2b to będzie ledwo 4000 euro na rekę. Normalne osoby zaczną mieć lepszą płacę, a programiści z zagranicznym kapitałem stracą xD
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #ko...

źródło: eldorado

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek Polska mogla byc w euro w sprzyjajacych warunkach kilka lat temu. Teraz chyba nawet nie spelniamy 3 z 4 glownych zalozen przejscia na euro. Takze do 2035 euro nie przyjmjemy. Generalnie patrzac na tych pacanów co nami rzadzili i pewnie beda rzadzic to wolalbym euro. Wielu ludziom by to otworzylo oczy ile placa i ile zarabiaja.
  • Odpowiedz
? Moim zdaniem jak wprowadzą Euro w Polsce to automatycznie ceny i zarobki pójdą w górę.


@nad__czlowiek: A praktyka z innych krajow pokazuje dokladnie inaczej - wszystko idzie do gory oprocz wyplat, ktore sa przeliczane co do grosza.
I tym sposobem jak ktos zarabia 4000 zl to zacznie zarabiac dokladnie 923.78€, ale pomidory jak kosztowaly 5,99 zł to zaczna 1.99€, a chleb jak kosztował 10,20 zł to 2.99€ itd. itp.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Przeciez waluta nic nie zmieni. Bedzie dokladnie tak samo jak na Slowacji. Tam jest Euro i srednia pensja to 1403 euro miesiecznie. Przeciez taka podwyzka o ktorej mowisz by podwyzszyla nam pkb o kilkadziesiat procent z dnia na dzien xD
  • Odpowiedz
@Volantie: nie rozsiewaj fake newsów. Byłem w tym roku w Chorwacji - ceny normalne, podrożało może max o 10% od zeszłego roku. W Polsce podwyżki były większe a nie mamy euro.
  • Odpowiedz
nie rozsiewaj fake newsów. Jeżdzę co roku do Chorwacji to w tym roku wszystko podrożało o 20-30%.


@jamerokudasaj: A ja co roku jeżdżę do Polski i wszytko podrożało w ciagu ostatniego roku 20-30% A euro nie ma...
  • Odpowiedz