Wpis z mikrobloga

Hej,
Chciałbym w tym roku zrobić sobie pozwolenie na broń choćby sportową. Chce nauczyć się strzelać tak by w razie czego nie być całkowicie żółtodziobem.
Moje pytanie od czego zacząć , jaką ścieżkę obrać ?

Kiedyś trafiałem na różne artykuły, dziś już tego nigdzie nie mogę znaleźć
#wroclaw
#strzelectwo
#strzelnica
  • 11
  • Odpowiedz
@Marciniacus:

Chce nauczyć się strzelać


A ile razy byłeś na strzelnicy? Bo to tak zabrzmiało jakbyś w ogóle nie był albo może raz. Bo mam nadzieję, że nie chcesz od razu zaczynać od pomysłu z pozwoleniem xd

Ja przykładowo byłem z kilkanaście razy na strzelnicy i w sumie w pewnym momencie mi przeszedł hype na to. W tym sensie, że nadal mi to sprawia przyjemność ale wystarczy mi co rok iść
  • Odpowiedz
@Marciniacus: znajdź Klub Strzelecki i zapisz się do niego, tam na miejscu opowiedzą Ci wszystko

na tą chwilę aby podejść do egzaminu na patent trzeba być członkiem Klubu miesiąc, potem zdajesz egzamin na patent, występujesz o licencję, z licencją składasz kwity do WPA i tyle

z samym strzelaniem pod egzamin, to trochę jak z prawem jazdy, uczysz się jak zdać egzamin, a potem już samodzielnie wybierasz ścieżkę rozwoju, czy to będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame ja mam 30 lat i byłem chyba że 3 razy. Nie mogę powiedzieć że umiem strzelać, nie mogę powiedzieć że umiem bezpiecznie obsłużyć broń choćby wtedy kiedy się zatnie. No i chciałabym się nauczyć. O pozwoleniu nie myślę na poważnie
  • Odpowiedz
@Marciniacus: w zeszłym roku zdawałem we wrześniu na patent we Wrocławiu na Świątnickiej, zdawałem na pistolecie i karabinku pneumatycznym. Ogólnie to patrzą się na bezpieczeństwo nie trzeba mieć jakichś dużych umiejętności żeby to zdać.
  • Odpowiedz
@Marciniacus: takich rzeczy się na egzamin nie będziesz uczył :)

manuale broni, strzelanie, likwidacja awarii to już typowe treningi strzeleckie i żeby realnie w miarę to potrafić, to trzeba tych treningów zrobić, w domu na sucho też się ćwiczy

realnie bardziej Ci się opłaci zrobić pozwolenie i kupić swoją klamkę, wtedy za pestkę 9mm będziesz płacił około złotówki, a nie trzech ;)
  • Odpowiedz
@Marciniacus na braterstwo.eu jest wszystko tak cudownie opisane jasno, że nic więcej nie potrzebujesz.
Najważniejsze na start, zarejestruj się i wpłać składkę członkowską, żeby już leciał staż. Dycha na rok :)
  • Odpowiedz
@Marciniacus: pozostaje jeszcze pytanie, na które, w sumie na początku, nie znasz odpowiedzi - czy chcesz mieć broń tylko po to, żeby ją mieć, czy strzelać sobie rekreacyjnie, czy może na poważnie brać udział w zawodach.
U mnie było tak, że najbardziej podjarałem się strzelaniem do rzutków na początku, więc kupiłem taką strzelbę, potem przeszło mi na strzelanie precyzyjne z karabinu, po drodze odrobina pistoletu, ale jestem kompletną łamagą i ostatecznie,
  • Odpowiedz