Wpis z mikrobloga

#ios tak z ciekawości, czy po dużym update iOS robicie ustawienia fabryczne? W androidzie robiłem coś takiego nawet w mocnych flagowych telefonach, iPhone’a 13 mam od premiery czyli ponad dwa lata i nie robiłem przywracania systemu do fabrycznych ustawień (jak format windowsa). Zastanawiam się czy ma to jakikolwiek sens tak jak w androidzie miało.
  • 37
@open_or_die: Kilka lat temu, któraś aktualizacja wtedy coś w indeksowaniu plików, albo zdjęć zmieniała, i przez kilka dni telefon w wolnym czasie to robił, potem było ok. Chyba nawet afera była, że aktualizacja grzeje telefon i zmniejsza pojemność baterii.
@Naxujmnietenkaktus:

bo zamulał, przycinały się animacje lub baterię żarło

Mam od 5 lat średniaki w cenie około 2000 zł i moje obserwacje są takie, że po niektórych updejtach telefon się lekko mulił przez pierwsze kilka minut, czasami sekund. Jedyna problematyczna aktualizacja to ta, po której mi bieżący telefon w 2022 roku mocno baterię zużywał i nie miał płynności, ale doczekało się to poprawki po niecałym tygodniu. Okazjonalnie używałem firmowych flagowców, takich
@Naxujmnietenkaktus: Nie rób nigdy dużego update iOS tylko zaczekaj poł roku żeby uniknąć problemów. Na iPadzie w ogóle nie aktualizuj systemu na wyższy niż ten, z którym tablet był kupiony bo wtedy same problemy. Do fabrycznych nie przywracam tylko postępuję tą drogą.
@Naxujmnietenkaktus: Od kiedy we flagowych telefonach na androidzie przywracanie ustawień fabrycznych miało sens po większych aktualizacjach XD?


@ReevoX: Ja mam dość nieaktualne dane, ale to było w czasach kiedy nie dało się realnie użyć karty SD do aplikacji i ich danych zamiast pamięci wewnętrznej. W czasach kiedy android zapierdzielał całą pamięć wewnętrzną jaką znalazł plikami tymczasowymi i innym gównem niemożliwym do usunięcia bez roota i srania przez godzinę. W czasach