Wpis z mikrobloga

Mirki, pierwszy raz się zdarzyło że różowa wzięła opiekę nad chorym dzieckiem (5 dni), no i mamy zagwozdke. Różowa pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30, ja w systemie zmianowym dniówka 6:00-18:00, nocka 18:00-6:00, po nocy 48h odpoczynek. Do tych 12 godzin mam doliczane pół godziny, bo nie wychodzę równo o 6, zanim dojadę do domu itp to też już kolidowałoby z pracą rózowej. Nie mówiąc już o jakimś śnie po nocce.
Różowa teraz wypełnia papiery o zasiłek za tą opiekę, a tam musi wpisać w jakim systemie ja pracuję. Czy dobrze rozumiem, że różowej wypłaca tylko za te dni, kiedy mi wypada dniówka? Bo gdy wracam z nocy to już teoretycznie mogę sprawować opiekę na chorym dwuletnim dzieckiem, mimo że po nocce jestem nieżywy i zwykle potrzebuje kilka godzin snu żeby funkcjonować?
#zus #pytanie #praca
  • 3
  • Odpowiedz
@ajag: Pracownika odpoczywającego po nocnej zmianie nie uważa się za członka rodziny, który może zapewnić opiekę dziecku
Tak samo zus uwzględnia to, że jak jeden rodzic kończy zmianę o 14, a drugi zaczyna o 14:30, to też dolicza się czas na ewentualne dojazdy.
  • Odpowiedz