Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie zrobić fajny setup na biurku, ale nie wiem czy jest to w ogóle wykonalne tak jak to sobie wymyśliłem. Obecnie najbardziej mnie wkurza, że kończąc pracę muszę zamknąć lapka służbowego, odpiąć kabel hdmi, odłożyć lapka, położyć na jego miejsce prywatnego lapka, podpiąć kabel hdmi i odpalić lapka. Co bym chciał docelowo mieć:
- przynajmniej 2 monitory
- zewnętrzna klawiatura (obecnie korzystam z tym lapkowych)
- najważniejsze: chciałbym, abym nie musiał bawić się w przekładanie laptopów, przepinanie kabla itp
Czyli w sumie interesuje mnie zapewne trzymanie lapków na jakimś stojaku, łatwe włączanie/uśpienie sklapniętych laptopów, jakiś adapter, który przyjmie 2+ monitory klawiaturę mysz i dwa lapki na raz żeby nie przepinać kabli (czy to możliwe?). Fajnie by też było, gdyby oba mogły być odpalone w tym samym czasie - jeden na jeden monitor, drugi na drugi monitor.

Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Może są w necie jakieś artykuły/poradniki z rozpisanym sprzętem, ustawieniami w kompie oraz hardware do zakupu itp itd? Z góry dzięki wielkie za pomoc

#hardware #komputery #homeoffice #praca #pracait #pytanie
  • 4
@kamieniarz: jak masz kompa z usb3.0+ usb-c to po prostu kup sobie huba. Ja mam to zrobione tak, że mam huba chińczyka do niego mam podłączony monitor i do tego huba mam podłączone jeszcze dwa huby usb do których mam podłączoną klawiature streamdecka, mikrofon, głósniki etc.

Odłączam jeden kabel od kompa stacjonarnego i podłączam na przykład do laptopa i śmigało. Tak w sumie przełączałem się miedzy 3 kompami xD