Wpis z mikrobloga

Mirko, może ktoś z Was ogarnia temat badań lekarskich, bo mnie przerosło znalezienie pewnej informacji w internecie.
Robiłem prawko na samochód 3 lata temu. Standardowo musiałem iść na badanie. Teraz chciałbym przystąpić do kursu na kat. A. Czy jest jakaś szansa, że orzeczenie lekarskie jest "ważne"? Chyba nie będę w stanie wygrzebać tego papierka, więc to dodatkowa komplikacja.
A druga rzecz. Badanie poziomu cukru. Pamiętam, że w mojej mieścinie musiałem iść do diagnosty, który robił to badanie. Cuda na kiju. Ale nie wiem, czy szedłem po pieczątkę od lekarza ze zbadanym cukrem, czy dopiero podczas wizyty dostałem skierowanie. Wiecie, jak to wygląda?

#prawojazdy
  • 7
  • Odpowiedz
@lysowsky: W wydziale komunikacji mają Twój dokument od lekarza więc musisz isć z wnioskiem pkk i powinno być bez problemu. Zaświadczenie od lekarza jest to samo na kat B i A/A2.
  • Odpowiedz
@lysowsky: orzeczenia lekarskie maja normalnie date waznosci, robiles w pademii, a z tego co kojarze orzeczenia traca waznosc z automatu po 180dniach od zniesienia pandemii, zadzwon do WORDu to sie dowiesz.

do prawa jazdy nie bada sie cukru, chyba ze masz cukrzyce i jestes zawodowym kierowcą afaik
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: B robiłem w 2008 a A w dwa lata temu w międzyczasie przeprowadziłem się 50 km. W urzędzie miasta mieli skan badania lekarskiego i było wystawione jako bezterminowe więc nie musiałem robić badań.
  • Odpowiedz
@negtner kat.B robiłem w 2012 (bezterminowe), a kat.A w 2018 i nie musiałem robić badań (ważność kat.A 15 lat od zdanego egzaminu).

Możliwe, że nie musiałem ponawiać badań, bo w 2012 (w trakcie badań miałem zaznaczone kat.A, B i chyba T) mogłem robić kat.A na starych zasadach (od 18 lat), 19 stycznia 2013 zmieniły się przepisy i już trzeba było mieć 24 lata.
  • Odpowiedz
@lysowsky kat.B robiłem w 2012 (bezterminowe), a kat.A w 2018 i nie musiałem robić badań (ważność kat.A 15 lat od zdanego egzaminu).

Możliwe, że nie musiałem ponawiać badań, bo w 2012 (w trakcie badań miałem zaznaczone kat.A, B i chyba T) mogłem robić kat.A na starych zasadach (od 18 lat), 19 stycznia 2013 zmieniły się przepisy i już trzeba było mieć 24 lata.
  • Odpowiedz