Wpis z mikrobloga

Niezłym trzeba być gojem, żeby chodzić do kina w dobie internetu, torrentów, czy już nawet w ostateczności platform streamingowych.

Jakoś przed świętami byłem z różową na nowych Igrzyskach Śmierci i liczba reklam przed filmem to było jakieś nieporozumienie.

Kiedyś to przychodziło się 10-15 minut po czasie bo każdy wiedział że są reklamy i w taki sposób można je sobie ominąć, ale ku*wa... 40 minut reklam? Nie przesadzam, bo liczyłem ze stoperem. Jeszcze wcześniej w którymś kinie miałem wrażenie że na same reklamy to zleciała spokojnie z godzina. Nie da się teraz wejść na seans tak, żeby nie trafić na reklamy i nie przegapić początku filmu, bo jednak pół godziny to bardzo duże ryzyko, że coś cię ominie.

Ja rozumiem, zarobek, ale żydkom oczywiście nie wystarczy marża 500% na przekąskach, które w markecie kupisz za prawie darmo. Teraz trzeba naj*bać jak najwięcej sponsorów, reklamodawców, każdy grosz się liczy - goje wytrzymają.

I tak jest wszędzie - Helios, Multikino, głównie sieciówki, ale założę się, że praktykują już to nawet jakieś pomniejsze kina lokalne.

A i tak najlepsze jest splunięcie na widza po tych wszystkich reklamach, w postaci podziękowania za oglądanie filmu z legalnego źródła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro tak się bawicie, to ja jednak wolę być piratem.

#kino #filmy #netflix #hbo #filmnawieczor #seriale #disney #bekazpodludzi #torrent
pevka - Niezłym trzeba być gojem, żeby chodzić do kina w dobie internetu, torrentów, ...

źródło: film

Pobierz
  • 45
@pevka kino studyjne w Gdańsku - max 2-3 trailery, ewentualnie reklama sponsora w sumie często koło 5 minut łącznie - jak ktoś się spóźni to już często seans trwa. Ale multipleksy dramat niestety... A lubię iść do kina bo to jednak inny odbiór filmu. Niestety zachowanie ludzi obok coraz gorsze - głośne rozmowy, zabawy telefonem itp.
gojem, żeby chodzić do kina w dobie internetu, torrentów, czy już nawet w ostateczności platform streamingowych


@pevka: To teraz pokaż mi jak mam w domu oglądnąć film nakręcony w technologi IMAX 70mm. Bo np w przypadku takiego oppenheimera to wersja 70mm imax która została puszczona w parunastu kinach na świecie to najlepsza wersja jakościowa tego filmu, a jako wytrawny stary który pływa na głębokim morzu od lat wiem że torrenty są
@CabalEnjoyer:

OK,
to sobie odpowiedz czy rzeczywiście w Oppenheimer było coś co tą rozdzielczość wymagało ;)

Jeżeli do kina idziesz aby "oglądać" obrazki a nie być na jakiejś opowieści którą przezywasz to w sumie tak.

... problem współczesnego kina jest taki, że mało co te filmy opowiadają, a jedynie "pokazują".
Jeżeli "rozdzielczość materiału" przerasta "treść materiału" to chyba kino właśnie się skończyło ...
@nairamk: Jeżeli idziesz na jakieś Igrzyska Śmierci czy inne Superbohatery to chyba oczywiste, że idziesz dla efektów, a nie fabuły. Oglądanie takich filmów np na laptopie to jest dla mnie jakaś abstrakcja( w ogóle oglądanie filmów na ekraniku 15 cali to...).

Ja już tak się przyzwyczaiłem do dobrej jakości, że jak niema dostępnej wersji 4K/HDR to nawet nie oglądam tylko cierpliwie czekam.
@nilmerg reklamy w trakcie mają małe wzięcie bo ludzie by wychodzili na siku / kupić żarcie więc nikt by tego nie oglądał. A tak przed filmem każdy siedzi, ma żarcie, jest wysikany więc musi oglądać to co leci? Wujek? Wujek sam? Nie, z Krystyną.
@pevka: Bo lubie klimat kina, popcorn i cole, reklamy olewam i przychodzę 20min później, jest to dla mnie odskocznia, kocham kino i oglądanie filmu w domu nie daje mi takiego funu jak zatopienie w fotelu kinowym i 2h odłączenie od rzeczywistości.
@pevka: wgle sytuacja z kinami jest dość ciekawa.
Ostatnio byłem na Napoleonie piątek, godzina 18, na sali może z 10 osób max.
Ja nie wiem jak oni się utrzymują i ile jeszcze wytrzymają.
@HereAfter: chyba nie rozumiecie wszyscy o co mi chodzi. Ja bardzo lubiłem i lubię chodzić do kina, jego klimat, przekąski, tylko to co oni aktualnie odwalają z reklamami to jest dramat.

Dlaczego płacąc za film i oglądając go z legalnego źródła jestem w ogóle zmuszony oglądać jakiekolwiek reklamy?
Ktoś kto ten film pozyska nielegalnie to nie dość, że ma go za darmo to również całkowicie bez reklam - i w niewiele
@pevka: A ja lubię kino i chodzę, zwłaszcza na te bardzo głośne i efekciarskie. Oglądam też filmy w zaciszu domowym, ale kino ze swoim wielkim ekranem, ryczącym dźwiękiem i smrodem popcornu ma swój niepowtarzalny klimat. Reklamy? Owszem. Przesadzają, u mnie z zegarkiem w ręku jest ok 25-30min. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby kupić bilet wcześniej przez internet, a wejść w środku reklam czy pod ich koniec.