Wpis z mikrobloga

Jaki był główny powód, dla którego odrzuciliście naukę kościoła katolickiego? Pytam raczej, bez jakiegoś zarzutu.
Mi jakiś czas nie grało to, co było przekazywane w Kościele. Potem wróciłam, ale długi czas miałam pewien kryzys wewnętrzny #katolicyzm #pytanie
  • 123
  • Odpowiedz
@tesknilam_ Po prostu uznałem że koncepcja istnienia siły wyższej jest kompletnie pozbawiona podstaw. A antyklerykalizm wziął się ogólnie z doświadczenia styczności z instytucją kościoła i jego wyznawcami, religią w szkole oraz masy różnych publikacji na temat działalności i historia kościoła. A po za tym przeczytałem Biblię jakoś w wieku 12/13 lat xD
  • Odpowiedz
@tesknilam_: Jak przeczytalem biblie w wieku 15 lat to zostalem szybko ateista, jak zaczalem brac psychodeliki / medytowac to wiem (nie ma tu potrzeby wiary), ze Bog istnieje tylko jest zle interpretowany. Nauki roznych religi maja troche fragmenatycznej prawdy, ktora jednak jest zgubiona pomiedzy ich #!$%@? i chciwoscia.

Generalnie wszystko jest Bogiem, w tym ty, ja, osoba ktora to czyta obecnie, kolor zielony, mysl o twojej studniowce, bol w plecach, historia
  • Odpowiedz
@tesknilam_ Staram się odcinać od negatywnych ludzi. W kościele zawsze mówią większość negatywnych rzeczy, kościół jest niby ciągle atakowany przez niewidzialne siły i trzeba płacić pieniądze, żeby go ratować.
Odpycha mnie też jak księża cały czas chcą naszych pieniędzy, a do tego głoszą żeby żyć tylko wiara i nie patrzyć na pieniądze.
  • Odpowiedz
@tesknilam_: zacząłem twierdzić że jakaś niskiej jakości książka science fiction sprzed 2000 lat to mało wiarygodne źródło wiedzy na temat tego co będzie po smierci
  • Odpowiedz
@tesknilam_ Odrzuciłem nauki kościoła katolickiego, bo kościół katolicki to pedofilska mafia dotowana z podatków. Żeby odpokutować wszystkie swoje winy za gwałty, grabieże, palenie niewinnych ludzi na stosie, matactwa, spiski i nieuczciwość katolików wobec najbiedniejszych, trzebaby chyba sprywatyzować i wyprzedać cały majątek tego plugawego gówna, a kandydatom do seminariów - o ile są jeszcze tacy - profilaktycznie wyrywać jajca na żywca. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
odrzuciliście naukę kościoła katolickiego?


@tesknilam_: jestem osoba wierzaca ale nie zgadzam sie z wymysłami klechów którzy #!$%@?ą się w każdy aspekt życia, nie stosując się do tych zasad. Kościół mocno zobrzydziły mi afery pedofilskie w Polsce. I dłuższy już czas nie traktuję księży jakoś specjalnie, tam powiedzmy przez szacunek nadal zwracam się do nich per proszę księdza, ale bez większego wchodzenia w dupę.

przy okazji:
Skoro są tak samo grzeszni jak
  • Odpowiedz
@tesknilam_: Czytałem dużo mniej popularnych fragmentów Biblii i pewnego razu miałem przebłysk, że jeżeli chcę zadbać o swoje życie (sukces, szczęście, związek) to muszę to zrobić sam i nie zrobi tego nikt za mnie, szczególnie jakiś byt który absolutnie nigdy mi nie pomógł, bo nigdy mnie nie wysluchał.
  • Odpowiedz
@tesknilam_ zgniłość moralna hierarchów kościelnych, brak chęci i działań w kierunku oczyszczenia się z pdfów i złych ludzi. Wykorzystywanie uprzywilejowanej pozycji na złe cele.

Pracuje też z różnymi ludźmi, coś tam czasem usłyszę. Biznes, który kościół kręci i kasa jaką się tam obraca, to najwięksi deweloperzy mogliby pozazdrościć. Oczywiście mówimy o interesach pozareligijnych.

To wszystko byłbym w stanie zaakceptować, ponieważ Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie i żyć tutaj trzeba. Bez kapitału
  • Odpowiedz
@tesknilam_ kiedy dowiedziałem się, że na świecie jest tysiące różnych Religi więc dlaczego akurat moja jest tą jedyną prawdziwą i właściwą? Jakiś większych powodów nie było.
  • Odpowiedz
@tesknilam_: Nigdy jej nie przyjąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już jako pięciolatkowi coś mi śmierdziało w całej tej sprawie, sakramenty robiłem, bo rodzice naciskali.
W Św. Mikołaja wierzyłem dłużej niż w Boga(czy tam Bozię jak ją wszyscy nazywali, bo przecież dla gówniaków trzeba wszystko zdrabniać) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@tesknilam_: Miałem max 7-8 lat i we łbie mi sie nie kalkulowały absurdy jakie widziałem i słyszałem, nigdy w życiu poważnie na te kulty sekciarskie nie byłem w stanie spojrzeć. A mając kilkanaście lat gdy dowiadywałem się o tym że oni są wyłączeni z prawa, z systemu podatkowego to sie zaczynało wrogie nastawienie. A gdy widziałem jak ludzie starsi (30+ xD) podchodzą bojaźliwie i na kolanach do tego to sam mogłem
  • Odpowiedz
Jaki był główny powód, dla którego odrzuciliście naukę kościoła katolickiego?


@tesknilam_: pytanie co masz na myśli jako naukę kościoła, bo głównym problemem jest niekonsekwencja władz kościoła do własnych założeń które narzucają wiernym. uczą o uczciwości i podstawowych przykazaniach, które sami łamią i nie wyciągają konsekwencji.

Każą mówić o swoich działaniach które sami decydują czy są grzechami czy nie, osobiście bezpośrednio w konfesjonale, co jest w ogóle absurdalne. Twierdząc że mogą się
  • Odpowiedz
@tesknilam_ jak się dowiedziałem w podstawówce, że są inne religie a przed Chrystusem wierzono w różne rzeczy typu Zeus itp. A i Bóg jest tak dobry że musisz mu dziękować za wszystkie złe rzeczy które cię spotykają bo robi to z miłości xD
  • Odpowiedz
idea wiary jest patologiczna


@Wap30: generalnie nie mam zamiaru bronić religii czy katolicyzmu, ale wiara to podstawa funkcjonowania ludzi, bo większość rzeczy pośrednio i bezpośrednio opiera się w życiu na dawaniu wiary komuś innemu. Inaczej czasu by nie starczyło na nic w życiu.

Ponadto, wiara religijna, przynajmniej chrześcijańska głównie opiera się na etyce i filozofii, psychologii i socjotechniki, czy w ogóle socjocybernetyki. Oczywiście wiele w tym jest wymysłów i argumentacji z
  • Odpowiedz