Wpis z mikrobloga

beka bo pytanie sugeruje że tranzycja jest rozpatrywana jako sposób na długi


@graf_zero: dopatrywanie się tam czegoś takiego jest jak dopatrywanie się zależności między czytaniem książki o wyprzedawaniu polskiego majątku przez Tuska a przepaleniem żarówki.
  • Odpowiedz
Pierwsza myśl to faktycznie #bekazpodludzi .... Ale jesteśmy w Polandii i wcale bym się nie zdziwił gdyby część instytucji nie dostało żadnego update o zmianie PESEL (ps. czy faktycznie po zmianie płci zmienia się pesel? Tam jest zaszyta przecież informacja o płci)
  • Odpowiedz
@Operator_imadla no nie wiem... Ostania liczba w pesel oznacza płeć (parzyste=kobieta). Wiele systemów automatycznie ustawia płeć na podstawie tej cyfry bez możliwości edycji (np w banku). I co wtedy? W dowodzie masz co innego niż w systemie = środki zablokowane. Lipa.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla mały update .. Przedostania to płeć...

U kobiety ostatnia cyfra tej liczby jest parzysta (0, 2, 4, 6, 8), a u mężczyzny - nieparzysta (1, 3, 5, 7, 9), K – to cyfra kontrolna. Przykład: PESEL 810203PPP6K należy do kobiety, która urodziła się 3 lutego 1981 roku, a PESEL 761115PPP3K - do mężczyzny, który urodził się 15 listopada 1976 roku.
  • Odpowiedz
@jagged Czyli posiadając fiuta mogę zostać lesbijką... Te 51 płci i helikopter szturmowy nabiera sensu. #!$%@?, jaki ja byłem głupi...

Byłam. Błem. Byłex głupix.

Helikopter szturmowy czeka ;]
  • Odpowiedz
@graf_zero Jak działa to wcale nie takie głupie xD


@EnderWiggin: ba, do tego statystycznie kobiety żyją ok 10 lat dłużej niż faceci, także nie tylko tranzycją pozbywasz się długów, ale i siedzisz dłużej na emeryturze i cieszysz się życiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: dług sam z siebie nie znika co ciekawe. Jeżeli egzekucja jest już prowadzona to może #!$%@?ć komornika, bo na tytule wykonawczym znajduje się PESEL. A nie można dokonać egzekucji jeżeli ktoś ma inny PESEL. Procedura z pewnością mocno się przez coś takiego przedłuży( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz