Wpis z mikrobloga

Mireczki #chwalesie
Od niedawna mam nową pracę na stanowisku pośrednik finansowy. Kasa lepsza niż w dotychczasowej pracy, mniej sie narobie i lepiej się zyje. Szef jest bardzo rozwojowy i przedsiębiorczy, ale chyba starej daty bo używa słowa pieniążki.
Moja praca polega na odbieraniu przelewu i wpłacaniu na poczcie, czasami to nawet 5k dziennie, czuje że szef ma do mnie zaufanie skoro powierza mi takie kwoty "pieniążków". Na razie działam na jednym koncie bankowym ale jutro mam zamiar otworzyć drugie, wiecie biznes musi się kręcić. Umowa zawarta przez whatsapp a nie jakieś cv dojeżdżanie do siedziby, 20 minut pisania i już, skan dowodu wysłany, umowa z podpisem odesłana itd. Mam 15% od przelewu czyli dużo. Ogolnie warto było. Polecam kazdemu.
#pracbaza
  • 24
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: mówiłem znajomemu o co w tym chodzi, ale ten debil swoje, skończyło się tym że bank mu zamknął wszystkie konta i dalej się procesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatecznie na całym biznesie zarobił jak narazie -30k euro (belgia)
  • Odpowiedz
@atol: @Cashbreaker no i nadal nie wiem jak to działa.
Otwieram konto, ktoś mi wpłaca pieniądze, ja wypłacam, idę na pocztę i przelewam szefowi-oszustowi?
I jak ten szef ma legalne pieniądze? Dostaje gotówkę do ręki z poczty i tyle?
  • Odpowiedz
@Mruvek:
1. Sprzedawca-oszust wystawia na olx jakiś przedmiot.
2. ktoś ten sprzedmiot kupuje. w/w sprzedawca podaje kupującemu numer konta, który należy do słupa słupa (słupem jest autor tego wpisu).
1. Kupujący robi przelew na konto słupa.
3. Słup dostał kasę na konto. Słup nie wie skąd jest ta kasa. Słup idzie na pocztę i robi przelew sprzedawcy-oszuwtowi.
7. Kupujący nie dostał towaru. Idzie na bagiety. Podaje numer konta bankowego na który
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: @Rasteris @Rasteris @dzieju41 @atol @Cashbreaker
Tak sobie myślę, przecież jak słup robi przelewy na poczcie, to chyba jest to właśnie konto tego oszusta? Czy może też na jakieś lewe dane?
No bo finalnie jakoś te pieniądze do tego oszusta trafiają. Trochę dziwne, żeby nie dało się prześledzić. Na poczcie pewnie też są kamery, więc w razie czego można sprawdzić, że słup dostał 500 zł, a potem 400 przelał na poczcie
  • Odpowiedz
@noobarian: ale twórca scamu też nie ma za wesoło bo jeśli op przesle mu wyprane pieniądze to bank wie że konto szefa ma pieniądze z oszustw i może je zająć. Musiałby być jeszcze jeden słup do odbierania i wypłacania ale on też jest do wykrycia, ta metoda nie ma sensu, lepiej kraść kawy w lidlu
  • Odpowiedz