Wpis z mikrobloga

Nie ma nic chyba gorszego dla małego dziecka niż rozbicie rodziny i brak jednego rodzica w życiu,

To powinno być jakoś promowane w mediach, powinny być jakieś programy w których uczą jak żyć z partnerem,

Bo to co czeka nas za 10-20 lat kiedy 30% par w Polsce bierze rozwód przechodzi ludzkie pojęcie
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@jmuhha takie nam wzorce się przekazuje za pomocą mediów. Nie tak dawno był artykuł o tym że w Hiszpanii 1 raz w historii samotne matki urodziły więcej dzieci niż mężatki. Kultura europejska się zmienia i to w zastraszającym tempie.
  • Odpowiedz
  • 0
@RopuchYtong: jakie zachowania zauważasz u siebie, które uważasz że są związane z brakiem ojca? Opowiedz mi coś o tym, wiem, że to trudne, ale to interesujący temat i uważam, że powinno się o tym otwarcie mówic
  • Odpowiedz
@jmuhha: Ja niby wychowywałem się z ojcem ale 90% czasu był za granicą. Jak już raczył przyjechać to bawił się w wychowywanie terrorem i bojowymi zadaniami z dupy.
Szczerze, wolałbym chyba wychowywać się tylko z matką, niż w konfiguracji, jaką miałem nieprzyjemność przeżyć.
  • Odpowiedz
@jmuhha to chyba mocno zależy od sytuacji. Są takie rodziny gdzie lepiej by jednego rodzica nie było, albo dziecko by się lepiej chowało w domu zastępczym albo domu dziecka niż z biologicznymi rodzicami. Wzorce relacji można zawsze czerpać od kogoś innego niż rodzic i wielu ludzi co wychodzi z przemocowych lub alkoholowych domów często te wzorce szuka poza komórką rodzinną. Skomplikowany temat wg mnie i nie da się go tak spłycić jak
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Właśnie. Jakie wzorce relacji ma odbierać dziecko od dwójki rodziców, którzy np. nie kochają się, nie spędzają razem czasu, kłócą się o pierdoły i są ze sobą z przyzwyczajenia?
  • Odpowiedz
@Ofkors_pl bez edukacji seksualnej i lekcji psychologii dzieci nawet nie wiedzą że to jak się ich rodzice traktują to coś złego i jeśli rodzic nie bije nikogo to często takie dziecko jako dorosły powtarza to co robili rodzice nawet bez chwili zawahania czy to dobre czy złe.
  • Odpowiedz