Wpis z mikrobloga

Szybkie tło. Koniec 2023, porządki w szafkach. Odnaleziony Dell M2800, odpala ale muli w sensie działa bardzo powoli. Nie lubię wyrzucać rzeczy, które działają:). Wymieniony dysk na SSD, pasta termoprzewodząca i termopady na grafice. Postawiony nowy WIN10. Efekt. Komputer się uruchamia działa przez chwilę i się zawiesza (brak reakcji na klawisze, obraz na monitorze zatrzymany jak printscreen. Jedyna rada twardy reset. W trybie awaryjnym działa ok. Wentylator działa, test diagnostyczny dell ok, pasta wymieniona 2 razy, WIN instalowany kilka razy efekt zawsze ten sam.
Wydaje mi się, że mocno się grzeje ale po zainstalowaniu HWMonitor w momencie zawiechy wygląda ok. Nie mam pomysłów może ktoś miał podobną sytuację.

Najlepszego w 2024:)

#problem #dell #laptopy #komputery #naprawalaptopow
brat_drwala - Szybkie tło. Koniec 2023, porządki w szafkach. Odnaleziony Dell M2800, ...

źródło: 1704124741658

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@brat_drwala: Z doświadczenia na 90% problem z grafiką skoro w awaryjnym działa (nie jest załadowany sterownik grafiki, działa w trybie podstawowym). Spróbuj poszukać innego sterownika na początek - do W10 pewnie nie ma już na stronie Della.
  • Odpowiedz
@brat_drwala: Powalcz ale jak się nie uda to możesz mieć zrypany chip.
Ja tak mam geforce 630m zjarany i jadę na intelu.
W sumie z tym geforce i optimus więcej problemów a teraz przynajmniej stabilnie :D
  • Odpowiedz