Wpis z mikrobloga

@Vedar mam 35 lat, moja żona 36, mamy dwójkę dzieci, córkę 17 lat i syna 16 lat. Dzieci w młodym wieku to była najlepsza decyzja ever, teraz głównie jestem dla nich bankomatem, swoje już w dużej części zrobiłem, a razem z żoną mam otwarta furtkę do wszystkich uciech życia. Mamy też dobre zarobki więc bawić się idzie na całego. Śmieszne jak ktoś mówi że zmarnowaliśmy sobie młodość na dzieci, zwłaszcza pracując gdzieś
@ONVIF: Tak z ciekawosci, jak doszedles do dobrej pracy, domu i aut na wlasnosc majac dwojke dzieci w tak mlodym wieku? Bo ja np. jestem takim dzieckiem, moi rodzice mieli 20 lat - frustracje z tego, ze nie mogli sie wyszalec ja dzis lecze u psychologa i psychiatry, ich dojrzalosc emocjonalna zatrzymala sie wlasnie gdzies na poziomie poznego licealisty a do tego zamiast poswiecic pare lat na edukacje, zrobili sobie dziecko
@choochoomotherfucker:

Przecież jeśli ktoś naprawdę chce mieć dzieci, to będzie je miał i żadna "inżynieria społeczna i programowanie" mu w tym nie przeszkodzi.


Ty chyba nie wiesz jak działa inżynieria społeczna i na pewno nie sprowadza się wyłącznie do tekstów wysokich obcasów. Nawet się nie zaczyna nawet od nich się nie zaczyna bo takie teksty są skutkiem nie przyczyną. A że działa to wystarczy zobaczyć jaka jest dzietność w Polsce.
@heniek_8 Pytanie jak wychowujesz dziecko i czy jest ono dla ciebie przykrym obowiązkiem, czy chlubą i radością. Jeśli to ma być przykry obowiązek, to faktycznie, lepiej dzieci nie mieć. Głównie dla ich dobra.
Poważnie uważasz, że kobiety rezygnują z posiadania dzieci, bo na 'Wysokich Obcasach" przeczytały reportaż o tym, że można być szczęśliwą bez nich? xD


@choochoomotherfucker: Jak czytasz takie teksty caly czas, to w koncu to ci się wpaja. Jak z TVPiS, które sprało ludziom tak mózgi, że się rozmijają ze zdrowym rozsądkiem, rozwalają swoje rodziny itd.
@good: Wybacz, nie zaglądam tutaj codziennie tak więc moja odpowiedź jest delikatnie opóźniona względem flow wątku. Jeśli chodzi o pracę to dla mnie złotym strzałem było podjęcie zatrudnienia w spółce oraz prowadzenie własnej działalności w zakresie naprawy konsol i laptopów, a za tym COVID który nastąpił i sprawy potoczyły się tak, że jak ludzi pozamykali w domach (mnie poniekąd też co dało mi czas na prowadzenie serwisów i jednoczesne pobieranie normalnej
@ONVIF: dzieki za wyjasnienie, ale to sa wydarzenia w miare biezace, z ostatnich lat, a z tego co piszesz Twoje dzieci maja juz 16 i 17 lat. Po zawodzie wnioskuje, ze Twoja zona przebyla dluga droge zanim zaczela zarabiac porzadne pieniadze, jak wiec zyliscie majac te 20-25 lat z dwojka dzieci nie majac jeszcze studiow, gdzie zona byla na medyku? Bo mysle ze raczej trudno jest pracowac na pelen etat, studiowac