Wpis z mikrobloga

Tak z ciekowości ankieta odnośnie planowanego portu CPK przeznaczona dla osób z: #gorzow #zielonagora #szczecin #poznan #koszalin #slupsk #pila #leszno #legnica #lubin #walbrzych #jeleniagora #wroclaw #kolobrzeg czyli osób, które geograficznie mają bliżej (lub mniej więcej równo: Wrocław, Słupsk) do lotniska w Berlinie niz do planowanego portu lotniczego CPK.

Czy mając tańsze i szybsze połączenie lotnicze do wybranego celu z Berlina wybierzesz i tak CPK?

  • TAK 32.6% (125)
  • NIE 67.4% (258)

Oddanych głosów: 383

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmazingUniquePlaces: bezcelowa ankieta, CPK ma służyć głównie jako HUB pod Cargo, dodatkowo ma być alternatywą dla lotów z Berlina/Frankfurtu/itd dla których nie ma wystarczająco chętnych na regionalnych lotniskach
  • Odpowiedz
@AmazingUniquePlaces: Jeśli mieszkam w Szczecinie i mam tańsze i szybsze połączenie z Berlina do którego jadę na lotnisko 2h10 minut a autem to i pewnie w 1,30 się zamknę to CPK powinienem mieć gdzieś w okolicach Drawska Pomorskiego, żeby mi się to kalkulowało a nie kurna w Baranowie. Poza tym CPK i tak nie będzie miał lepszej siatki połączeń pasażerskich niż BER. CPK nie jest nawet w sferze planów skomunikowane
  • Odpowiedz
@AmazingUniquePlaces mając do dyspozycji tańsze i szybsze połączenie wybiorę tańsze i szybsze połączenie i na tym możemy zamknąć dyskusję.

To, że między Warszawą a Łodzią zbudują duży port lotniczy to mi wisi z perspektywy mieszkańca Szczecina.
  • Odpowiedz
@AmazingUniquePlaces: To Zależy
Obecnie do Berlina tak jak do Warszawy jedziesz z Wrocławia ok. 4h
Połączenia kolejowe do jednego jak i drugiego miasta też leżą. Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego Wrocławia z Warszawą (pociąg jedzie przez Śląsk).

Jeśli w ramach CPK powstanie obiecane szybkie połączenie kolejowe do Warszawy (ok. 2h) i do megalotniska z połączeniami na cały świat jakim ma być CPK będę jechał z Dworca Głównego mniej niż te 2h to ja tam jestem za i mogą nawet likwidować lotnisko we
  • Odpowiedz