Wpis z mikrobloga

Poszukuję zestawu VR do wyświetlania filmów VR dla moich pacjentów.
Wymogi:
- możliwość używania z okularami (podobno Oculus Quest 3 umożliwia) lub wbudowana korekcja wady wzroku (jak było w Gear VR Samsunga)
- sterowanie playerem video z komputera lub komórki (osoby 50+, słabo ogarnięte elektronicznie, ja muszę im odpalić całość i kontrolować czy prawidłowo przebiega seans)
- mile widziana możliwość oglądania w pozycji leżącej patrząc w sufit

#vr #wirtualnarzeczywistosc #oculus #oculusquest #virtualreality #virtualyoutuber
  • 18
  • Odpowiedz
@FalcoToJa: nie wiem czy nawet potrzebujesz laptopa, tam chyba podglad przez chromecast dziala wiec musialbys tylko wycentrowac guzikiem widziac na monitorze co widzi

ale jak jest z lezeniem to ci nie napisze bo mi to nigdy nie dzialalo, nigdy nie urochomilem tej funkcji tak zeby moc lezec, zawsze byl jakis babol, pewnie kiedys to poprawia, na wspol lezacej pozycji jakos to dzialalo
  • Odpowiedz
  • 0
@ReevoX: tylko dużego wyboru nie ma. Dobrze to było zrobione w Gear VR Samsung (szeroka korekcja w samym headsecie), większość producentów chce aby użytkownik dokupił dedykowane soczewki korekcyjne. Ja potrzebuje zestaw uniwersalny, nie musi być super wygodny, bo używany jednorazowo na około godzinę.
  • Odpowiedz
@FalcoToJa nie czuć ich na twarzy w ogóle, niestety dużym problemem jest to że są dostosowywane do konkretnej twarzy.

Alternatywnie można po taniości kupić Quest 2 używany za jakieś 800-900zl w stanie idealnym na olx / allegro dzięki czemu więcej osób będzie mogło oglądać jednocześnie.

Pytanie brzmi jakie filmy i skąd chcesz ludziom puszczać.
  • Odpowiedz
@FalcoToJa: Nic lepszego od Q3 nie znajdziesz, tylko Youtube VR nie działa z filmami 3D. Jakość filmów 3D na Occulus TV jest akceptowalna, ale nie ma ich za wiele. Mógłbyś jeszcze coś znaleźć na Bigscreen jeśli chodzi o kino
  • Odpowiedz
@FalcoToJa: filmy vr ale skoro są to pacjenci leżący to czy będą w stanie poruszać głową. Jeśli jednak chodzi o filmy 2d to okulary smart typu rokid czy xreal będą lepsze. Natomiast jeśli chcesz im wyświetlać materiały vr I potrzebujesz lapka żeby sterować to może virtual desktop. Sam player ma tam headlock. Obsługuje video 180 i 360 or 3d sbs i fsbs. Tylko tak chyba nadal to ktoś z kontrolera musiałby
  • Odpowiedz