Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może potwierdzić wysoka skuteczność tej pułapki na krety? Czy od razu trzeba kupić kretolapa z petardami za 300zl?

Chciałbym to załatwić w miarę najmniejszym nakładem pracy, bo tych kopców mam sporo. Żeby nie trzeba było im włazić do tych tuneli i kombinować.

Mam też koty. Mogę to chyba przykryć jakimś wiadrem

#ogrodnictwo
bgjm - Czy ktoś może potwierdzić wysoka skuteczność tej pułapki na krety? Czy od razu...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@msr99: @bgjm może użyjcie czasem trochę rozumu. Kret jest pod ochroną i jest pożyteczny na działce nawet tam gdzie uprawiacie swoje warzywa.
Nie mam kretów, a nigdy nie używałem jakichś debilnych metod. Nie ma kret co jeść to i nie robi kopców.
  • Odpowiedz
@bgjm: a zastanawiało cię kiedyś co kret je? pewnie nigdy tylko na wsi mówią, że kret zły i wodę trzeba lać mu. Akurat kret wpierdziela wiele szkodników jak pędraki i drutowce. Wystarczy ich się pozbyć i kret przeora ci działkę raz na rok. W tamtym roku kret przeszedł raz i tyle. Mam mały ogródek 20x35m, a nie beton.
  • Odpowiedz
@Qullion: jak #!$%@? to sprawdź. kret jest pod ochrona, ale na terenach publicznych. na SWOJEJ działce już kreta nie obowiązuje
moge Robic co chce. więc jak nie masz kretów, nie wiesz co potrafi zrobić, to po co się wypowiadasz w temacie ?

@bgjm: temperatura powyżej 10 stopni, umiarkowana wilgotność
  • Odpowiedz
@msr99: no niezła logika, skoro nie mam kreta to nie wiem co on potrafi. Nikogo nie posłuchasz bo ktoś nie wie jak to jest. Pewnie pszenicy nie pryskasz bo ci doradzają ludzie co nie mają sporyszu w zbożu.
Nie ma kreta bo regularnie pozbywam się tego co on je, a ciągnęły go na moje pole głównie pędraki i drutowce, których było w brud.
  • Odpowiedz
@Qullion: no to super.

a jak do mnie zawita gość z pola obok to uzyje Quickphos. albo wróci na pole obok, albo już nigdzie nie pójdzie.
wybór zostawiam kretowi.
  • Odpowiedz
@Qullion daj adres to podrzucimy ci trochę kretów w okolicy i zobaczymy czy będziesz taki cwany jak się to cholerstwo rozmnoży i po okolicy rozejdzie xD Krety to zwierzęta terytorialne i jeśli w okolicy nie ma wolnego terenu to siłą rzeczy przyjdzie do ciebie
  • Odpowiedz