Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś jeszcze został tym totalnym frajerem, który najpierw odkładał kupno mieszkania, żeby odłożyć jak najwięcej na wklad własny, a teraz odkładał decyzję o skorzystaniu z #bk2, bo nie było ofert albo znikały one momentalnie i nie chciał kupić byle czego?

Z moimi strategicznymi decyzjami czuję, że skończę pod mostem, pozdrawiam

#bk2 #nieruchomosci #zalesie
  • 51
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Ja zostałem frajerem, bo mam gównokawalerkę 20m^2 w powiatowym z bezrobociem 20% i zdyskwalifikowało mnie to z wzięcia BK2%, więc musiałem wziąć za drogi kwadrat w wojewódzkim na drogi kredyt. No ale takie jest życie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt: Moją kawalerkę kupiłem w 2022 za 90k, z generalnym remontem (wymiana okien, drzwi, wszystkich instalacji) łącznie kosztowała 150k. 90k to zapłacę samych odsetek na etapie dziury w ziemi za docelowe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Reanef Mieszkanie jest w budowie i będzie gotowe za 2 lata, w tym czasie muszę mieć gdzie mieszkać. To wielka płyta w wymierającym powiecie, więc na pewno nie załapie się na BK0%
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: w BK można było skorzystać bez wkładu własnego. Na początku roku ofert było mnóstwo, można było nawet ponegocjować ceny. Tłum januszerstwa ruszył dopiero latem, najlepszym okresem na rezerwację był pierwszy kwartał 2023
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes here xd identyczna sytuacja. W Polsce A praktycznie nie możliwe było dostać coś ciekawego po bk2. Następny rok nie zapowiada się lepiej, wiec nadal kasa przepalana na land-lorda XD ehh over dla chlopa
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: ja coś znalazłam we Wrocławiu a jestem z Podkarpacia xd i tak chciałem tam się przeprowadzić ale myślałem o najmie, po analizie rynku i cen stwierdziłem, że nie ma sensu wynajmować i lepiej brać bk bo będzie posucha przez następne x lat
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: wstrzymywałem się z zakupem mieszkania od początku roku, żeby zaczekać na bk2%, jak pokazali finalny projekt, doszedłem do wniosku, że nie ma co się spieszyć jeszcze w tym roku, tylko dozbierać do wkładu własnego i po nowym roku zacząć poszukiwania na poważnie... to teraz mam zwykły kredyt i ceny 20% większe
  • Odpowiedz