Wpis z mikrobloga

Co byście dodali? Jak najlepiej przygotować się do scenariusza że Rosja atakuje Nato / Polskę? Temat coraz częściej grzany w mediach. Wg mnie możliwy scenariusz za 2 lata. Nie mówię że zajmą Polskę ale na pewno będzie panika i paraliż kraju. Nie chodzi o to jak przetrwać ale co zrobić ze sobą i rodzina i jak się wojna zacznie.

1. Śpiwory, namioty, karimaty żeby w razie czego moc na lajcie opuścić miasto. Do tego tarp.
2. Złoto i srebro + dolary
3. Kuchenka turystyczna + zapasy i do tego szpej do gorowania. Zapasy gazu. W planach zakup #liofilizaty
4. Nauka języka z kraju mojej docelowej destynacji
5. Noże, scyzoryki żeby mieć do podstawowych rzeczy, gotowania
6. Tabletki do filtrowania wody Katadyn
7. Leki podstawowe + opatrunki i środki dezynfekujące. Jakie antybiotyki można kupić które pomogą w ciężkiej sytuacji, jakiegoś zakażenia? #farmacja
8. Zakup gazowki i czarnoprochowca
#czarnoprochowycontent

#wojna #militaria #survival #edc
  • 32
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Tytanowy_Lucjan ... Kiedyś dobrych parę lat temu to myślałem faktycznie że u nas się zrobi taki rynek prepersów czy innych survivalowców jak w USA.
Niestety szybko ci wszyscy ludzie mnie z tego myślenia wyleczyli.
:)
Ten wpis autora to chyba też takie lekkie trollowanie podlane politykom po prostu żeby znowu był wątek ciągnięty.
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop ... W mojej głowie i tak dalej różne scenariusze są natomiast są dwa założenia
Albo tymczasowe chaosy ale jednak państwo istnieje jako takie
Albo totalny chaos i już nic nie istnieje

Przecież covid pokazał jak można szybko zrobić czystkę w sklepach i jak ludzie nie mają zapasów

Tylko już ludzie się z tego śmieją i zapomnieli
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: masz jedną szansę, jak ją zmarnujesz, to lepiej siedź w domu. Szansą jest, wyjazd z kraju przed wybuchem wojny - i to do kraju, który nie jest w UE, NATO i preferowalnie nie ma umów o ekstradycję z PL. Musi to też być kraj, który nie jest w bloku wrogim. Jak to się nie uda - sorki, memorki.
  • Odpowiedz
  • 0
@its_over_for_chlop kup sobie wygodne buty i ciepła bieliznę, i kamizelkę bo jak Ruski uderzą to dostaniesz powołanie do woja..
I nie ośmieszają się z czarnoprochowcem, masz czas to zrób sobie pozwolenie i kup normalna broń
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop hehe, że szczepieniami było podobnie. Jaka foliowa czapeczka najlepsza, kiedy aktywują chipy? Ostatnio jak zaczęło wychodzić na światło dzienne, że magiczne eliksiry już nie takie fajnie jak było mówione, to niektórzy robią pod siebie :)
  • Odpowiedz