Wpis z mikrobloga

#huawei #telefony #android
Wpadł mi w ręce telefon Huawei Y9P(u nas znany jako Pro smart P, co za nazwa...)
Bateria zdrowa, duży ekran, przyzwoite parametry, szkoda wyrzucać.
Czytałem że Huawei z nakładką HarmonyOS jeszcze gorsze niż zwykły android, bo szpieguje nie tylko dla google, ale też dla chińczyków, niestety nie widzę opcji odblokowania bootloadera? Jest jakaś normalna opcja odblokowania jak w Xiaomi? Po niedostępności romów typu LineageOS wydaje mi się ze nie można tego łatwo zrobić(kod od producenta i kilka linijek w ADB, tyle to i ja umiem, wgrałem sobie LineageOS do starego Xiaomi i działa lepiej niż na oryginalnym).
Próbowałem usunąć co się dało z tej chińskiej nakładki HarmonyOS, apki kasowałem z tego ich chińskiego AppStore(GalleryStore), ale po skasowaniu 20 chińskich odpowiedników produktów google po prostu wgrał sobie od nowa i jeszcze je uruchomił z pozwoleniami(Search AI innego dystopijnego syfu skanującego i wysyłającego do chin wszystko co się robi).
Udało mi się wyłączyć przywracanie produktów GalleryApp... w jej własnych ustawieniach, także nie jestem pewien jak to będzie, chwilowo nie przywraca chińskich apek.
Jest jena nietykalna apka(z tych widocznych, kto wie co oni tam ukryli), chińczyki genialnie ją nazwali: Chmura, także jak próbujesz wygoglować po polsku czy angielsku, to daje wyniki jak wylogować się z Huawei ID(jeśli ktoś jest tak głupi by się do tego logować), jak odłączyć te ich usługi chmury/kopii zapasowej, artykuły pisane przez skrypty "czy chmura Huawei jest bezpieczna".
Nigdzie nie ma info o tej konkretnej, nieusuwalnej apce o nazwie Chmura(po angielsku ta sama biegunka informacyjna, klasyk, google dokłada swoją cegiełkę ulepszając i upraszczając" wyniki tak, że od kilku lat nie można znaleźć nic konkretnego).
Nie można tej "chmury" wyłączyć(o odinstalowaniu nawet nie ma mowy), nie można zabrać jej pozwoleń na korzystanie z lokalizacji i rozmów(ustawione na "zawsze"). Nie można też wyłączyć użycia danych przez WI-FI jak i przez sieć komórkową, w historii pokazane że wysyła sobie "do domu" kilkadziesiąt kilo co dwa dni.

Interesował się ktoś tym? Wiem ze to temat z 2019 roku(wtedy ten telefon wchodził), wiec pewnie nikogo to teraz nie obchodzi.
Powiem szczerze, miałem chęć komuś oddać ten telefon, ale teraz mam chęć go wyrzucić. Nie można sobie nic normalnego wgrać. Super firma, czemu Huawei jest tak popularne? Jeszcze Apple, czy Xiaomi_Lepsze, One+ rozumiem, ale Huawei? Bo reklamowali?
RabarbarDwurolexowy - #huawei #telefony #android
Wpadł mi w ręce telefon Huawei Y9P(u...

źródło: Screenshot_20231230_182621_com.google.android.permissioncontroller

Pobierz
  • 6