Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, do końca nie pytam, jak oceniacie układ mieszkania które kupiłem, bo się domyślam, ale chciałem zapytać jak na to spojrzycie i ocenicie całościowo.

Zakupiłem to mieszkanie w #wroclaw z konkretnym zamysłem, a mianowicie wykończyć je, pomieszkać X lat, a następnie zmienić na coś innego, to zostawiając na wynajem. Wiec poniżej wymienię wszystkie zalety i wady tego zakupu, które sam zauważyłem, ale jak najbardziej docenię, jeśli zauważycie coś innego.

Wady:
- układ sam w sobie jest słaby, ten prostokąt będzie ciężko dobrze zagospodarować
- Bardzo słabo z oświetleniem, zwłaszcza w części po lewej, gdzie na tak duże pomieszczenie przypada tylko jedno okno, również ciemna kuchnia w "prostokącie"
- Od północy doklejony jest inny budynek, można sąsiadowi zajrzeć w okno. To też jeszcze bardziej pogarsza sytuację ze światłem.
- ściana wschodnia nie jest pod kątem 90 stopni
- sporo kasy na wykończenie. Wykańczając inne, bardziej ustawne mieszkanie w tej cenie, mieszkałoby się o wiele lepiej.
- Bardzo mały, wręcz mikro balkon.
- Od południa ruchliwa ulica

Zalety:
- Jak dla mnie najistotniejsza: gdy zdecyduję się wynajmować, można to podzielić na dwa prawie w pełni niezależne mieszkania.
- Cena. Kupiłem w Maju przed BK2. Jak popatrzyłem na inne kurniki w tej inwestycji, to wszystko poszło w górę o minimum 100k
- Ekspozycja południe w salonie, północ w sypialni wydaje się być na plus
- Mieszkanie dwustronne
- Wbrew pozorom, mało sąsiadów, oznaczyłem na rzucie czeroną linią. Głównie dlatego, że od wschodniej strony jest inny budynek, biurowiec
- Przyzwoita lokalizacja, 1,5km od rynku, naprzeciwko Ogrodu Botanicznego UWr
- Komórka lokatorska na tym samym piętrze co mieszkanie
- Deweloper przewidział taras widokowy na Ogród Botaniczny, do tego będzie jeszcze jakaś sala bilardowa.
- Nowe budownictwo, do odbioru dopiero za jakieś pół roku
- Nie tak nisko, 4 piętro na 6 (zapewne nie jest to zaleta dla wszystkich, dla mnie tak)

Wad niby dużo nie ma, ale nie powiem, są cholernie rażące, a zapewne jeszcze coś wychwycicie. Zapraszam do krytykowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #patodeweloperka #nieruchomosci #wroclaw #budownictwo #architekturawnetrz #pytaniedoeksperta #wynajem
innovi - Hej Mirki, do końca nie pytam, jak oceniacie układ mieszkania które kupiłem,...

źródło: wykop rzut

Pobierz

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety oceniam, że zakup tego mieszkania jest

  • Dobry 10.6% (32)
  • Przyzwoity 23.2% (70)
  • Słaby 23.5% (71)
  • Utopiona kasa 25.8% (78)
  • Chcę zobaczyć wyniki, albo sobie coś kliknąć 16.9% (51)

Oddanych głosów: 302

  • 28
  • Odpowiedz
  • 16
@innovi: no wygląda jak gówno pod airbnb/booking. Tydzień można tak mieszkać, ale dłużej to jak zwierzę. Szczególnie to "mieszkanie" na górze z jednym oknem. To chciałeś usłyszeć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Ogau: chcieć pewnie nie, ale spodziewałem się tego usłyszeć. I tak, zwłaszcza wiem jak wygląda to z jednym oknem, ale pewnie póki będę tam mieszkać to posłuży mi za gaming room i "kawalerkę goscinną". Idealny symulator piwnicy
  • Odpowiedz
@innovi: zawsze lepiej mieszkać na swoim, niż u kogoś, ale ja bym się chyba na taką akcję nie zdecydował za swoje pieniądze. No chyba, że mamusia dała i obiecała dać też na nowe za parę lat to może... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@innovi: ten salon mega #!$%@?, ogromna szuflada z jednym oknem - kuchnia i ten pokój obok też słabo. Strasznie ciemno będzie w tym mieszkaniu.

edit: jak tak patrzec - deweloper planował dodatkowy aneks do tego salonu? xD co za chore #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau: Nie powiem, rodzice trochę się dołożyli, ale w większości to moja kasa plus kredyt. Mimo wszystko, jestem w miarę przyzwoicie zarabiającym menago w IT.
Tak więc w przeciągu 5 do 10 lat być może wyniosę się na coś bardziej ustawnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@MichauDelendaEst: jeżeli chodzi o edit, to tak jest możliwość zrobienia dwóch aneksów kuchennych, są też dwie łazienki. Stąd też pomysł na podzielenie tego na dwa i wynajmowanie w przyszłości.
  • Odpowiedz
Nie chodzi o drogie oprawy, tylko o to żeby były odpowiednie żarówki i ledy.
Na przykład, reflektory są punktowym światłem.
Jak sobie w pokoju zamontujesz szynę z reflektorami to będzie ciemno.
Takie reflektory czy inne punktowe są do doświetlania miejsc typu blat, ale potrzebna jest też lampa najlepiej plafon.
  • Odpowiedz
@innovi: jak dla mnie ten lokal jest nie do mieszkania, tylko typowo do adaptacji pod booking ( ͡º ͜ʖ͡º) Dzielisz na dwa i masz eleganckie kawalereczki w super lokalizacji pod wynajem krótkoterminowy. Komórka na świeżą pościel i akcesoria do sprzątania.

Imo zakup spoko jeśli traktujesz go jako inwestycyjny. Długoterminowo nie chciałbym tam mieszkać. Spodziewałbym się sąsiadów z bookingu na sąsiednich piętrach.
  • Odpowiedz
  • 0
@rosomak94: ciekawy punkt widzenia.
Tak, docelowo jest to zakup inwestycyjny, w zależności jak się będzie tu mieszkać przez najbliższe kilka lat. Jeśli od początku będzie kiepsko, to chyba rozważę to na booking, a sam będę wynajmować coś innego w pobliżu.
  • Odpowiedz
  • 1
@secs: Można zmieścić łóżko w tej wnęce o szerokości 228cm po lewej, wtedy też można uznać to pomieszczenie za osobną "kawalerkę".
  • Odpowiedz
@innovi: ja bym to chyba od razu dzielił na dwa. Mniejsze wynajmował, a w większym mieszkał (jeśli jesteś sam) albo wynajmował oba i mieszkał w wynajmowanym z normalnym rozkładem. Jeśli zdecydujesz się na adaptację po 3-4 latach to czeka Cię remont prawie nowego mieszkania - będziesz miał do wstawienia ścianę i aneks. Robiąc od razu pod wynajem, nie będzie Ci aż tak zależało na jakości materiałów.

Ale ja jestem tylko mirkiem
  • Odpowiedz
  • 0
@borjaki: tak właściwie jest i to też mnie przyciągnęło. Chciałem mieć sporo metrów na pierwszym mieszkaniu, ale zarazem żeby docelowo było bardziej inwestycyjne, nie koniecznie wygodne. Więc jak się znudzi, albo będzie nie do życia, to będę wynajmować.
  • Odpowiedz
@innovi: Potem człowiek szuka normalnego 4 pokojowego mieszkania o wielkości powyżej 75 metrów i właśnie takie gówno dostaje bo ludzie to od razu dzieła na 2 i cyk pod wynajem.

@rosomak94 dał Ci najlepsza radę. Za jakiś czas stwierdzisz, że nie masz ochoty mieszkać przy Botanicznym bo za głośno tam jest od tramwaju i ruchu.
  • Odpowiedz