Wpis z mikrobloga

  • 6
@MateMizu patrzenie na niego przez sentyment może i daje mu miano najlepszego, ale XP tak ogólnie był benadziejny pod względem stabilności. Pełno sterowników robiło mu bluescreena. Ten system trzeba było profilaktycznie co jakiś czas przeinstalowywać, żeby nie zamulał i nie wywalał błędów. W porównaniu do niego W7, W10 i 11 to ostoje stabilności.
  • Odpowiedz
@MateMizu: z jedenastką w życiu nie miałem problemów, xp był ok, ale jak ktoś powiedział wcześniej, trzeba było ją długo łatać. Także trochę takie okulary nostalgii.
  • Odpowiedz
tragedia jakaś, zapomniałem że to gówno się tak długo instalowało kiedyś xD


@Naproksen: Instalujesz na dysku HDD czy SSD? Na SSD idzie dosyć szybko.

ale XP tak ogólnie był benadziejny pod względem stabilności. Pełno sterowników robiło mu bluescreena.


@variss: Chyba nie używałeś nigdy Windowsów 95, 98 skoro tak piszesz. W95, 98 można było rozwalić instalując masę różnych demówek i przeróżnego oprogramowania z płytek dołączanych do gazet. W lokalnym sklepie komputerowym
  • Odpowiedz
@Naproksen, zdziwiłem się raz, gdy instalowałem na maszynie wirtualnej i dowiedziałem się, że podczas instalacji leciała muzyka. Na moim komputerze jej nigdy nie było, bo nie miałem w tym momencie jeszcze sterowników karty muzycznej zainstalowanych.
JestemGraczem - @Naproksen, zdziwiłem się raz, gdy instalowałem na maszynie wirtualne...
  • Odpowiedz
XP to był najlepszy system

@MateMizu: xp reinstalowalem przez wirusy i awarie systemu dziesiatki razy - tzw. format, windowsa 10 i 11 policze na palcach 1 reki. A mam pod soba kilkaset kompow z 10(systemy od premiery 10 czyli ponad 8 lat) i 11. No i sterowniki, udostepnianie ekranu, plikow ogolnie funkcje. Daj spokoj. To juz 7 byla lepszym systemem, ale dalej brakuje jej do niezawodnosci 10
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k temat tyczył się XP, więc do niego się odniosłem. Skoro XP byl jaki był to wczesnieksze wersje lepsze być nie mogły. Druga sprawa, że XP jest najmilej wspominamy, bo w Polsce dużo ludzi zaczynało przygodę z PC właśnie od niego, stąd takie trochę naiwne, pociągnięte nostalgią wspomnienia o nim.
  • Odpowiedz
@variss: O to fakt, wywalał się przy byle #!$%@? xD. Chyba od czasu XP nie widziałem blue screena, nawet już nie pamiętam. Oczywiście obecne systemy są lepsze, nawet się już przyzwyczaiłem, ale jak już wspomniałem. XP i 7 był dla mnie bardzo prosty w nawigacji, lubiłem go.
  • Odpowiedz
@JestemGraczem w 2014 jednej ze znajomej robiłem format i wsadziłem obok 7 xpka bo nie była zdecydowana którego chce i właśnie się zdziwiłem jak podczas instalacji usłyszałem ta muzykę, nigdy wcześniej sie nie zdarzyll a robiłem kilkadziesiąt instalek
  • Odpowiedz