Wpis z mikrobloga

Wczoraj będąc na późno wieczornym spacerze znalazłam telefon. Budżetowy Samsung wydaje mi się, że A23 w kolorze błękitnym. Były na nim nieodebrane połączenia, ale nie mogłam oddzwonić, bo za każdym razem pojawiał się komunikat, że trzeba wpisać kod. W iphonach jest fajna opcja, że po przytrzymaniu przycisku blokady i głośności pojawia się medical ID gdzie można wpisać nr kontaktowy bliskiej nam osoby, co jest przydatne właśnie w takich sytuacjach. Po 40 min telefon znowu zadzwonił i pan powiedział, że przyjdzie go odebrać następnego dnia jak zejdzie z nocnej zmiany. Pan okazał się pracownikiem kolei (szybka kolej miejska) i w podzięce jako znaleźne wręczył mi 100 zł. Bardzo miło z jego strony, będę miała bogatszego sylwestra :)

#telefony #znalezisko #zguba
  • 5
  • Odpowiedz
@panthererose trafiłaś na spoko kolesia, raz jechałem z kumplem i wjeżdżając na parking na śniegu zwróciłem uwagę na coś czarnego, od czego odbijało się światło w nocy. Kumpel wyszedł, a tu leży telefon, wziął go po chwili ktoś zadzwonił, poczekaliśmy 30 minut, przyszedł młody chłopak, nawet ch*j wam w pupę nie usłyszeliśmy z jego ust ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W iphonach jest fajna opcja, że po przytrzymaniu przycisku blokady i głośności pojawia się medical ID gdzie można wpisać nr kontaktowy bliskiej nam osoby, co jest przydatne właśnie w takich sytuacjach.


@panthererose: Wyjasnij mi.
Niech bedzie ze mam to ustawione. I niech bedzie ze bliska mi osoba to na przyklad matka. Znajdujesz moj telefon i dzwonisz do mojej matki. Jak ona mnie poinformuje ze zgubilem telefon jak mieszka np 200km odemnie
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: nie wpisujesz wtedy nr matki, która mieszka 200 km dalej (albo wpisujesz jako jeden z wielu) tylko nr kogoś z kim mieszkasz, dobrego ziomka z pracy, którego widujesz codziennie, kumpla ze studiów czy też znajomych, którzy mieszkają najbliżej ciebie. Czyli w skrócie osobę, z którą masz kontakt +/- codziennie albo bardzo często.
  • Odpowiedz
@panthererose: Wpadlem na to juz po napisaniu. Zasugerowalem sie "osoby najblizszej" jako emocjonalnie bliskiej. A tu chodzi o najblizszej odleglosciowo :P

Teraz i tak jest duzo latwiej - Mozna korzystac z WA nie majac telefonu przy sobie. Wiec nawet matka 300km dalej nie robi problemu. Piszesz do niej na WA ze ma zadzwonic i ustalic odbior :D
  • Odpowiedz