Wpis z mikrobloga

bardzo dobrze, podobnie jak w niemczech


@lubiepepsi2137: Niemcy nie powinny być dla nas wzorem ;)) Sam pomysł "jesteś katolikiem-płacisz podatek" bardzo pochwalam, ale w Niemczech kościół otrzymał wiele zwolnień z podatku, a dodatkowo zagwarantował sobie co roku ok 420-480 mln euro odszkodowania za wywłaszczenia pruskie z 1803 roku () Jak nasi biskupi się o tym dowiedzą, to mamy przechlapane ( _)
@sb__bn skoro podoba ci sie jak ktos rozporzadza twoimi pieniedzmi to w porządku- jesli chcesz mozesz wysylac je towarzyszowi Oskarowi kazdego dnia, a mi nic do tego, ale od moich pieniedzy sie odpi*****cie
@czlapka: sprawa nie jest taka oczywista. Prawdopodobnie zrobią to na zasadzie odpisu od podatku na Organizacje Pożytku Publicznego.
I teraz tak:
- dopiszą Kościól do OPP - straci zapewne część sensownych, faktycznych OPP, a do tego jestem w stanie sobie wyobrazić to, że w parafiach zorganizowana zostanie akcja darmowego rozliczania PIT-ów z jednoczesną agitacją za odpisywaniem 1,5% na Kościół,
- zrobią dodatkowy odpis 1,5% - straci na tym budżet państwa
Pierwsza
@krzych0 Dla kogos kosciol moze byc taka organizacja, niech wybiera sobie sam co chce z tym zrobic. Ja dawalem na wikipedie, obecnie schronisko skad wzialem psa. Kosciol tez cos wnosi do spoleczenstwa, tak jak i inne organizacje. Oczywiscie odciac od dotacji i innych preferencji gruntowych itd Raczej inne wyznania nie maja w Polsce takich preferencji.