Wpis z mikrobloga

Cześć.
W jakich proporcjach rozcieńczyć unigrunt atlasa przed farbą podkładową? 1:1 czy 1:3? Podłoże to w kolejności płyta gk, na niej była chyba gładź, na tym tynk strukturalny "baranek", który został usunięty, po usunięciu płyta zagruntowana chyba w proporcjach 1:3, dwie warstwy gipsu i dwie warstwy gładzi szpachlowej.
#remontujzwykopem
  • 9
@Chardkor: unigrunt atlasa nie należy do najlepszych materiałów budowlanych w kategorii gruntów wodnych. Możesz śmiało prosto z baniaka gruntować bo wiele od wody to on się nie różni :)
@Quarel: Tak coś myślałem.
@Nethiu Wydawało mi się, że jest odwrotnie, w sensie, że ludzie pisali, żeby go rozcieńczać, bo za mocny i zeszkli, ale dzięki.
@Wykop24h Jaki polecasz? W sumie tego UNI zostało mi jakieś 2,5 kg, jeszcze przeterminowany (ale nie śmierdzi), to mogę coś kupić, wolę dołożyć do nowego i lepszego, bo to i tak taniej niż farbę na nowo kupować, jakby miało coś wyjść źle. Farba to Magnat
@Nethiu: W sumie to nie uparłem, tylko przeglądałem stare wpisy z tego tagu i natknąłem się na coś takiego, że gładź -> grunt wodny -> farba podkładowa -> farba docelowa 2 warstwy.
No i w opisie Magnat gruntu napisali coś takiego

Podłoża mocno chłonne, luźno związane, sypiące się i skredowane (tzn. zostawiające ślady pyłu po potarciu dłonią) zaleca się pomalować ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO, ACRYL-PUTZ® GP 41 GRUNT POLIMEROWY GŁĘBOKO PENETRUJĄCY