Wpis z mikrobloga

Czy mieliście w podstawówce albo średniej w latach 2000 do 2015 znajomych, którzy już byli na tyle ogarnięci, że podporządkowali sobie życie w PL, robili wszystko co mogli aby wyjechać do stanów albo Kanady chcąc ulozyc sobie tam życie, mieszkać w typowym dużym amerykanskim domu na bogatym osiedlu jak z filmu. Przy czym za oceanem nie mieli rodziny, znajomych. Ciekawy jestem czy wyszło im to?

#usa #stanyzjednoczone #ameryka #praca #emigracja #kanada #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@cotozazycie Miałem koleżankę, udało jej się. Była atrakcyjna, znalazła tam faceta (USA) mają dzieci żyją jazem. A drugi przykład to para która tam wyjechała, też sobie tam poradzili. Oba przypadki to naprawdę fajni ludzie. Wykształcenie to technik budownictwa bez kontaktu z zawodem, bo od razu po szkole się tam zawinęli. Wyszło ok z tego co widziałem parę lat temu.
  • Odpowiedz
  • 0
@cotozazycie miałem kolegę, który zmyślił, że był u wujka na igrzyskach w Atlancie w 1996r., wkręcił klasę w to, teraz pracuje chyba jako kucharz w UK, ma różową, ale czy ma dom to nie wiem. Wujek w USA pewnie był zmyślony.
  • Odpowiedz
  • 0
@zooploza:

No to pozytywnie. Oczywiście koleżanka wychodząc tam za mąż wiadomo pewnie zbyt starać się nie musiała ;) dostala co potrzeba na start.

A tamci zaczynali w jakiejś pracy nie związanej z wykształceniem na czarno? Czy w jakiś sposób od początku byli tam legalnie i pracowali zgodnie z wyksztalceniem?
  • Odpowiedz