Wpis z mikrobloga

Mam taka baterie do telefonu ktora chcialbym uzyc do drona pytanie jest co oznaczaja te piny jak sprawdzalem to dwa prawe to minusy chyba a lewy plus po co sa az dwa minusy? Przy podlaczaniu do elektroniki powinienem te dwa minusy polaczyc ze soba czy wystarczy ze podepne do jednego z nich i czy ladowanie bedzie dzialac czy moze jeden jest do ladowania? #elektronika
niko444 - Mam taka baterie do telefonu ktora chcialbym uzyc do drona pytanie jest co ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
@niko444: wydaje mi się że tej dodatkowy pin to do elektroniki sterującej ładowaniem by telefon wiedział kiedy je odłączyć ale nie wiem czy wewnątrz baterii nie ma dodatkowego zabezpieczenia przed przeładowaniem. W każdym razie jakbyś przeładował to może zmienić się w ognisko
@niko444 3.7 ale wlasnie ten oryginalny od drona tez ma tyle to jeszcze mniejsze gowienko wiec bedzie o wiele lepiej bo dron jest zabawkowy troche, ale boje sie jedynie o mase
@niko444 masa ma kluczowe znaczenie. Mój helik ma Aku 300mah, da radę z modelarskim 500mah ale większa masa to mniejsza frajda z zabawy i większe zużycie prądu. Dlatego nie stosuje więcej niż 300mah. Czas lotu maks 5-6 min ale kolejne aku czekają.
@niko444 może uniesie ale będzie kiepsko latać. Aku to największa masa w modelu. Przez to czas może się zwiększyć niewiele. I wydajność prądowa może być zbyt mała co może prowadzić do odcięcia zasilania i upadku.
@niko444 jako osoba, która popełniła taką modernizacje odpowiem co następuje:
Mniejsza wydajność prądowa i dron nie wykonuje szybkich trików a przy próbie zrobienia fikołka nie miał tyle mocy by sie szybko obrócić i jebnął śmigłami w gęstą mokrą trawę.
Jeśli chodzi o czas to nie wiem, na ori baterii z 3 - 5 minut latania a tu po minucie sie #!$%@?ł. Ale tak jak przedmówcy - ta bateria nie ma wysokiej wydajności