Wpis z mikrobloga

W testach można używać kalkulatora albo kartki papieru z długopisem? W testach IQ do rozwiązania tych zagadek trzeba wykonać obliczenia. Czy można używać na nich kalkulatora albo kartki z długopisem do pomocy, bo na maturze kalkulator jest dozwolony. Mówię o takich oficjalnych testach, a nie internetowych?
  • 12
@janciopan: Nieźle. Ja robiłem internetowy darmowy test IQ od jakiegoś profesora z top 100 uniwersytetów w Usa i gdybym nie wykonywał działań matematycznych, aby rozwiązać te obrazki, kwadraciki i wzorki to bym nie dał rady odpowiedzieć na pytanie.
@HermioneGrinder: I tak i nie bo w internetowych miałem lepsze wyniki. Te testy Mensy są jak internetowe czyli wzorki tylko inna jest struktura. Zmyślam bo nie pamiętam ale powiedzmy na początku masz 5 minut na rozwiązanie 10 zadań, później 3 a później 2. Pod koniec jest tak mało czasu że trzeba intuicyjnie zaznaczać.
@HermioneGrinder: Żeby być członkiem to musisz bardzo dobrze zdać test, chyba iq mieć powyżej 130. Jak zrobisz test to po czasie dostajesz list z wynikiem jeśli wynik jest odpowiedni to możesz zapłacić składkę członkowską i jesteś oficjalnie w mensie. Ja nie jestem bo mam za małe iq.

I ten test można powtarzać co rok więc nie możesz sobie cały czas chodzić na sesje testowe