Wpis z mikrobloga

Jakie distro z dobrym wsparciem gier i drag n drop? Żeby nie było za lekko to sprzęt posiada dedykowaną grafikę nvidii.
Odpada:
- Ubuntu - chyba nie muszę tłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°), no chyba że ktoś mnie bardzo mocno przekona,
- Manjaro - przy bootowaniu lubi czasem dostać #!$%@? przez nvidie,
- Nobara - problemy z NVIDIA, aktualizacjami, niektóre paczki po prostu nie działają,
- Arch - nie chce mi się tego stawiać,
- Fedora - no tu akurat wszystko działa elegancko poza drag n drop we wszystkich aplikacjach poza nautilusem.

#linux #pcmasterrace #steam #gry #komputery #linuxmasterrace
  • 33
  • Odpowiedz
akurat na fedorze nie mam z tym problemu, na archu tez nie mialem


@Czlowiek_Ludzki: no to zainstaluj Fedorę, albo Archa? Problem z drag and drop to nie jest problem Fedory tylko Gnome jeśli dobrze kojarzę, wieć wystarczy zmienić DE, a jak Archa nie chcesz ręcznie to jest archinstall (chociaż sam nie używałem, nie jestem pewien jak to działa), albo jakieś minimalistyczne distra typu EndeavourOS będące w zasadzie instalatorem Archa.
  • Odpowiedz
@keep_it_real: oj nie wiem, nie mowie ze bylo mi zle na debianie czy na mincie, ale czegos (juz nie pamietam) mi brakowalo. Wtedy jeszcze nawet nie myslalem o graniu na linuxie. Ale za debiana zawsze plusik, nie znam stabilniejszego distro, ani innego majacego tak stare paczki w repo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Cos wiecej?

@Czlowiek_Ludzki: jeżeli Twój jedyny problem z Archem to jest instalacja, to EndeavourOS Ci się spodoba. Jest bardzo minimalistycznie, żadnych Snapów, Flatpaków nikt nie wciska.
  • Odpowiedz