Wpis z mikrobloga

Oglądałem kiedyś sporo koszykówki, głównie Euroligę. Ostatnimi czasy zacząłem sobie patrzeć od czasu do czasu trochę na NBA i mam takie pytanie do fanów kosza

Dlaczego tam mają tak wyj*bane w obronę? Momentami niektóre akcje wyglądają tak, jakby mecz był ustawiony na konkretną ilość zdobytych punktów, albo tak jakby to był mecz All Stars i przeciwnicy oddawali pole przy wykonaniu jakiejś fajnej indywidualnej akcji. Tak mnie to nurtowało, że az zacząłem przeczesywać amerykańskie fora i jeden typ nawet cisnął Durantowi ,że w Ameryce nie umie się grać w obronie i mogliby przegrywać mecze z drużynami z Europy.

#nba #koszykowka
  • 8
  • Odpowiedz
@Kopyto96: "słaba obrona" może wynikać z różnic pomiędzy przepisami NBA i FIBA.
Jeśli chodzi o test oka to największy wpływ ma brak zasady trzech sekund i bliższa linia za 3 w Europie - to zauważalnie zmniejsza ilość miejsca na boisku dla graczy, nie da się wtedy kreować gry w taki sposób jak w Stanach.
Pokaż jakieś przykłady takiej kiepskiej obrony to będziemy mogli ocenić o co chodzi. Bo o ile faktem
  • Odpowiedz
@Kopyto96: w regularnym faktycznie się mniej broni bo po co przemęczać zawodników i ryzykować kontuzje ale są drużyny które dobrze bronią np Minnesota albo Houston. Też pewnie talent zawodników w NBA jest większy niż tych w Europie więc broni się trudniej.
  • Odpowiedz