Wpis z mikrobloga

Pięknie te nowe przepisy działają...
To jest tylko z wczoraj z danego regionu (bardzo zła pogoda) i to co opisane w mediach. a dzisiaj jeszcze nie ma południa, a zapowiadają załamanie pogody.

#motoryzacja
r5678 - Pięknie te nowe przepisy działają...
To jest tylko z wczoraj z danego regionu...

źródło: 4324234

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@r5678: A to wina przepisów, że kierowcy ich nie przestrzegają? Skoro należy ustąpić pieszemu, a widoczność jest słaba, to widząc z daleka znak o przejściu dla pieszych trzeba solidnie zwolnić.
  • Odpowiedz
@Weretek: to jasne, że to wina kierowców. Mimo wszystko będąc pieszym sprawdzam pięć razy czy kierowca na pewno mnie widzi i nie wchodzę na przejście dopóki nie mam takiej pewności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to jasne, że to wina kierowców


@OrzechowyDzem: no jasne. Winne są zawsze dwie strony. Żona i teściowa! Piesi łażą jak #!$%@?, ubrani w ciemne łachy bez żadnych odblasków, czy świateł, w pełni przekonani, że ich prawa fizyki nie obejmują.
  • Odpowiedz
  • 1
@Weretek: Każdy normalny człowiek upewnia się że może bezpiecznie przejść przez ulicę.. ludzie którzy są potrącani to osoby które idą bo mają pierwszeństwo i często nawet się nie spojrzą czy coś jedzie. Już nie mówiąc o jakimkolwiek myśleniu że w złych warunkach pogodowych jest mocno ograniczona widoczność. Nawet mi takich nie szkoda. może to ich czegoś nauczy.
  • Odpowiedz
@Weretek: ale masz czasami taką sytuację, że na prawdę bardzo trudno dostrzec pieszego. Wczoraj przy takim deszczu, nieoświetlone skrzyżowanie, stojące auto które zasłania wejście na pasy i ładuje się gość w słuchawkach bez nawet delikatnego zawahania się i spojrzenia w lewo czy prawo. Ja mam dobry czas reakcji i jestem mega uważny - ale pieszy musi zrozumieć, że kierowca też może popełnić błąd i takie głupie kampanie mówiące o tym by
  • Odpowiedz
@adeekk1989, @r5678, @OrzechowyDzem : Ja przed przejściem tez upewniam się czy mogę wejść i co najwyżej ponarzekam na kierowcę, który nie zwolni. Ale nie zmienia to faktu, że jak mało widać bo jest zła pogoda, brak oświetlenia i zasłaniające samochody, to psim obowiązkiem moim i każdego innego kierowcy jest zwolnić z tego powodu, bo to nie jest żadna okoliczność łagodząca. Na przejścia wchodzą dzieci, osoby starsze, ludzie w stresie, pośpiechu,
  • Odpowiedz
@r5678

Pięknie te nowe przepisy działają...


To będziemy mogli sprawdzić już niedługo jak będą pełne dane za kolejny rok. Póki co są spadki wypadków (a trend spadkowy utrzymuje się już od kilku lat).
  • Odpowiedz