Wpis z mikrobloga

#pdf #office #programowanie

Mam plik docx z wzorami matematycznymi. Wzory napisane za pomocą płatnego programu math type. Plik konwertuję do formatu pdf za pomocą jakiegoś darmowego konwertera online. Plik pdf u mnie wygląda ok. Czemu więc jak mam ten plik na gmailu i wchodzę w podgląd to wzory się rozjeżdżają? Myślałam, że pdfy zawsze wyglądają tak samo. Czy jak komuś wysyłam taki plik to u niego też się wszystko rozjeżdża, jeden wzór niżej, drugi wyżej? Office mam 2016 professional wersja dożywotnia.
  • 11
@arysto2011: Uważasz że LaTeX jest lepszy? A pisanie wzorów w tym nie jest dość żmudne? W math type wzory pisze się bardzo szybko. A w LaTeX jest to chyba bardziej skomplikowane. W LaTeX by się nie rozjeżdżały wzory w pdf?
@eewwp99:

Uważasz że LaTeX jest lepszy?


Ziomuś - on został do tego stworzony!

W LateXu nie rozjeżdżają się. Napisałem w nim tysiące wzorów i każdy PDF wygląda tak samo na macu, win, wordzie, openoffice linuchu, wszędzie.

PS:
Pisanie nie jest żmudne. Masz programy, które pozwolą Ci przenieść prawidłowe wzory do notacji LaTeXa od PDFa do notacji. Ostatnio coś takiego było tu na wykopie.

PS2

https://lukas-blecher.github.io/LaTeX-OCR/

Zainteresuj się też:

https://www.texstudio.org

PS3
oCZYWIŚCIE
@arysto2011: rzeczownik dureń pochodzi od przymiotnika durny, mającego korzenie prasłowiańskie (*durьnъ). Forma ta – jak podaje Słownik etymologiczny języka polskiego Wiesława Borysia – niosła znaczenie: 'burzący się, wzburzony, pobudzony, otumaniony czymś; gniewny, wściekł, szalony', a powstała od prasłowiańskiego czasownika *duriti, którego kontynuantem jest m.in. polskie durzyć.

Sam durny od XVI wieku jest spotykany w znaczeniu: 'niemądry, nierozsądny, głupi, szalony', a wcześniej miał także znaczenia: 'próżny, pyszny, zarozumiały', 'lichy, mały'. Podobną do