Wpis z mikrobloga

Czy rower karbonowy nadaje się pod bikepacking? Czy to nie tyle kwestia materiału, co bardziej otworów montażowych? Patrzyłem ostatnio na Bianchi Arcadex i zacząłem się zastanawiać czy to w ogóle ma sens. Jeżdżę co roku na wycieczki bikepackingowe i chiałbym żeby rower zastąpił ten, który używam obecnie. Wydaje mi się, że wspomniane wcześniej Bianchi nie ma nawet otworów pod montaż tylnego bagażnika, dobrze widzę? Może ktoś rozpatrywał ten rower w podobnych kategoriach i będzie się w stanie wypowiedzieć.
#rower
  • 7
  • Odpowiedz
@pp93: ja nie rozpatrywałem, ale jeżeli popatrzysz na gravele to tak trochę idą w 2 kierunki - do wyścigów i właśnie takie bardziej wszechstronne. Te wszechstronne czasami mają wersje "w pełni wyposażone" i tam są w komplecie bagażniczki, błotniczki i różne systemy montażowe. Na 100% Rose miał coś takiego w Backroad, ale takie wersje się przewijają u innych producentów (np Focus Atlas EQP)
ujdzie - @pp93: ja nie rozpatrywałem, ale jeżeli popatrzysz na gravele to tak trochę ...

źródło: A888E7101635F7470C0307E625C066AC

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy rower karbonowy nadaje się pod bikepacking?

@pp93: powiedziałbym, że tak. Materiał nie jest żadnym problemem. Większość karbonowych nie będzie miało otworów montażowych, bo jest to mocno problematyczne i upierdliwe. Możesz poszukać coś ze stajni grawelowej/przełajowej - może tam będą z otworami/gniazdami.
PS. jeśli nie ma - to nie nawiercisz, bo to z czasem pęknie. Trzeba by się udać do jakiś speców aby wzmocnili te miejsca. Ale nie wiem czy to
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@jagodowy_krol: Przyznam, że po prostu kaprys. Zobaczyłem, że można było wyrwać Bianchi w fajnej (jak na ten rower) cenie i wyjątkowo przypadł mi wizualnie do gustu. Póki co nie planowałem zakupu, po prostu chciałem się zorientować jak wygląda sytuacja, gdybym się zdecydował na zakup tego typu roweru. Aktualnie jeżdżę na aluminiowym gravelu z karbonowym widelcem będącym niskim modelem Rometa i jestem z niego zadowolny, także nie jestem mocno wymagający, więc ww.
  • Odpowiedz
Zobaczyłem, że można było wyrwać Bianchi w fajnej (jak na ten rower) cenie i wyjątkowo przypadł mi wizualnie do gustu.


@pp93: tak, one są piękne.

Ale chciałbym jednak mieć jeden rower, który będzie służył do wszystkiego.


@pp93: kupić tego Bianchi - jeździć nim na co dzień, a na bikepacking zabrać tego co masz obecnie: win / win ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@jagodowy_krol: Przeszło mi to przez myśl - nie powiem :) Ale chciałem usprawiedliwić sobie zakup tym, że aktualny bym sprzedał :)
Tak czy siak, czekam na jakąś fajną cenę, podejrzewam, że jak zobaczę że będzie dostępny to kupię, a potem będę myślał co robić dalej. Zwłaszcza, że na moje potrzeby zmieściłbym się w dużą torbę podsiodłową i tę na ramę, bo widziałem, że można ogarnąć zestawy ~13L+8L
  • Odpowiedz
@pp93: jeżdżę 3 rok na Domane SL5 z torbami i nie ma lekko, tylko przerzutka tylna 105 mnie wkurza, bo obija łańcuchem o ramę na korzeniach, a GRX nie obsłuży kasety 11-28. Ważne żeby zabezpieczyć ramę pod torbami, bo plastik szybciej się ściera niż alu czy stal xD ja nie oklejałem, bo przynajmniej będę miał powód żeby kupić nowy rower jak pęknie.
klefonafide - @pp93: jeżdżę 3 rok na Domane SL5 z torbami i nie ma lekko, tylko przer...

źródło: 20231220_210219

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy rower karbonowy nadaje się pod bikepacking?


@pp93: Na upartego to każdy rower się nadaje. Doświadczenie mi jednak podpowiada, że do bikepackingu lepiej sprawdzą się wytrzymałe stalowe ramy, a rowery karbonowe lepiej poradzą sobie na mocno ubitych szutrach i asfalcie. Niezależnie od typu, frajdę będziesz miał zarówno z pierwszego jak i drugiego ;-)
  • Odpowiedz