Wpis z mikrobloga

@mrkobel: jak budowałem dom do kupiłem pierwszą lepszą MODECO (kryterium było to że była w średniej półce cenowej). Ogólnie bez problemu służył przez cały okres budowy/wykończenia (powiedzmy 2 lata) nigdy nie miałem problemu z zaschniętą pianką. Pare miesiący temu go odgrzebałem i po lekkim czyszczeniu benzyna ekstrakcyjną dalej działa, choć ewidentnie jest lekko zapchany w środku.
Oczywiście nigdy nie wykręcam puszki, nawet jak jest pusta to zostawiam w całości i dopiero
  • Odpowiedz
  • 0
@melba: ja ostatnio kupiłem teflonowy Alu aż za 64 zeta, jak ściągam piankę to psikam czyscickiem otwór i nakręcałem żeby zalać czyścikiem, ściągam i zostawiam z czyścikiem.

Teraz zostawiałem z nową otwartą pianką i gdzieś na łączeniach części ruchomych puściło i pianka w pistolecie zaschnięta
  • Odpowiedz
@mrkobel: to go porozkręcaj, w tym akurat się da wszędzie dotrzeć i wyczyścić z zaschniętej pianki, chyba że trafiłeś na wadliwy egzemplarz, ja kupiłem tych z 6 sztuk wszystkie były ok. Chyba że nadepnąłem xD
  • Odpowiedz
@mrkobel pamiętaj, że musi być dobrze dokręcony i nie czyść go po użyciu tylko przed. I nie zostawiaj pustej puszki tylko załóż nową, nawet jak nie planujesz używać. Przerobiłem podczas budowy kilka pistoletów i wszystkie były ok, chyba że mój ojciec, jako porządny człowiek, postanowił pistolet wyczyścić, bo narzędzia czyścić trzeba ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mrkobel: wg instrukcji po użyciu powinno się zakręcić pistolet (takie pokrętło z tyłu jest) i zostawić puszkę na pistolecie. Żeby użyć ponownie, powinno się odkręcić pokrętło i zacząć używać. Jak zdejmiesz po zakończonej pracy, psikniesz czyścikiem, to istnieje duża szansa, że już potem nie będzie zdatny do użycia, bo się zaklei.
  • Odpowiedz
@mrkobel ja przerobiłem od początku budowy chyba już z 10 pistoletów. No i nie ma reguły, ale przeczytaj instrukcję i spróbuj robić tak jak tam jest napisane
  • Odpowiedz