Wpis z mikrobloga

Możecie pisać negatywnie o profesorze, ale on nikogo nie zmuszał siłą do pracy u niego. Ukształtował tysiące inżynierów. Wyciągnął Cracovię z niebytu. Skoro tak źle zarządzał biznesem to trzeba było z nim stanąć do konkurencji i go wygryźć. Na pewno by się wam udało, prawda?

I to prawda, że każdego specjalistę można zastąpić skończoną liczbą studentów.

Zazwyczaj jednym.

#comarch #gielda #filipiak
  • 6
  • Odpowiedz
@Robol: generalnie się zgadzam, problem tylko jest taki, że jego wielki biznes to po prostu kontrakt z TPSA po znajomościach, a drugi problem to że odniesione sukcesy zrobiły z niego strasznego buraka i wywyższającą się osobę. Sam biznes rozkręcił nieźle i na pewno musiał być ogarniętym typem skoro udało mu się przez tyle lat rozwijać firmę. Zarzuty głównie są za bucowatość, nie za zmysł do biznesu.
  • Odpowiedz
@Robol: srednio interesuje mnie kariera przy wartosciowaniu czlowieka, istotne jest dla mnie to co mysli o drugim czlowieku. W tym wypadku pokazał, że gardzi biedniejszymi i jest hipokryta, podwojnym standarowcem.
  • Odpowiedz
Możecie pisać negatywnie o profesorze, ale on nikogo nie zmuszał siłą do pracy u niego.


@Robol: Bo nie mógł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz jest konkurencja o pracownika. Gdybym był jedynym pracodawcą w Krakowie, to, owszem, mógłbym wyzyskiwać, ale jestem jednym z wielu i nie mogę płacić mniej, niż dyktuje rynek. Gdybym chciał wymusić coś na moim pracowniku, to on parsknąłby śmiechem, rzucił robotę i poszedł gdzie
  • Odpowiedz
@Alpharius: To po prostu logiczna obrona przed zarzutem, że robił jakiś wyzysk. Oczywiście zupełnie nie PR-owa, ale widzę że jest problem jednak jak ktoś jest trochę szczery.
  • Odpowiedz