Wpis z mikrobloga

@raul7788 biskupi wyszli na durniów - pokazali wszystkim, że bezczelnie mieszają się do polityki, co prawda nie pierwszy raz, ale pierwszy raz kompletnie nic z tego nie ugrali.
  • Odpowiedz
@Dragonan niestety nauczyli ludzi dopłat do wszystkiego i teraz ciężko będzie uświadomić że takie rzeczy nie mogą być w nieskończoność. Tak samo z vat-em na żywność.
Mi niestety w kampanii nie podobało się hasło: "100 konkretów na 100 dni"
To jest bardzo trudne do zrealizowania wręcz niemożliwe a bardzo łatwo wystawili się na atak z drugiej strony
  • Odpowiedz
@meres ale czy święta księga ma być źródłem świeckiego prawa jak u islamistów? W Polsce jest obecnie 71 % katolików, 29 % nie jest więc zasady jednej religii nie powinny regulować życia innowiercom. Poza tym czy to nowe prawo będzie nakazywać wszystkim te zabiegi? Kto jest katolikiem poważnie traktującym zasady wiary i tak nie skorzysta z tego programu, bo in vitro to dla niego grzech.
  • Odpowiedz
Ceny trzeba urealniać.


@Dragonan: Tak, ale nie w momencie kiedy #!$%@? pisowskie wszystko przeżarły. Najpierw kraj dojechał Cie cenami, hajs za emisje co2 przebalował a teraz jak się rypło to hehe wolny rynek. Nie ma tak. Naprawiać energetykę małe #!$%@?.
  • Odpowiedz
Ceny trzeba urealniać.


@Dragonan Znaczy wyj3bać w #!$%@? spekulacyjny system handlu uprawnieniami do emisji CO2?
Czy może przynajmniej przeznaczyć na rozwój tańszych źródeł energii pieniądze które rząd uzyskał że sprzedaży tych uprawnień.
A może cofnąć się w czasie i naprawić lata zaniedbań w rozwoju polskiej energetyki?

Dlaczego ja, jako konsument końcowy, mam ponosić koszty czyichś zaniedbań i manipulacji?
  • Odpowiedz
Mi się jedna rzecz nie podoba. To zamrożenie cen energii. Powinni byli pozwolić na nie wiem 20% wzrost.


@Dragonan: PLN kierunek Lira turecka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To akurat jedyny sensowny ruch, jak najszybciej trzeba ładować OZE i atom pod sam korek a w międzyczasie łatać takimi protezami
  • Odpowiedz
@galicjanin A co to ma do rzeczy z określeniem, iż biskupi wyszli na durniów, gdyż nic nie osiągneli? Wyrazili swoje zdanie, oparte na wierze, prezydent je odrzucił i sprawa zamknięta. Zrobili to co do nich należy, a że bez skutku to cóż - bywa i tak.
  • Odpowiedz
@raul7788: Ciekawe, czy jest w Polsce ktoś, kto zapadł w śpiączkę np. rok temu i nadal się nie obudził, tylko obudzi się z niej za np. kilka-kilkanaście dni i dowie się, że teraz premierem jest Tusk, marszałkiem Hołownia, ministrem sprawiedliwości Bodnar, a ministrem edukacji Nowacka, i że przywrócono rządowy program in vitro, wywalono małopolską Dolores Umbridge, rozwiązano podkomisję Macierewicza, a Polska dostaje pieniądze z KPO.
  • Odpowiedz
@Dragonan: a czemu w ten sposób w jaki robią to teraz nie można też urealniać? Bo bez dopłat tegoroczne ceny prądu byłyby wyższe od przyszłorocznych, bezwzględna cena prądu spadła. Skąd pomysł, że za te 3-4 lata, o których wspominasz, ta cena nie może znajdować się na poziomie, na którym ceny są obecnie zamrożone?
  • Odpowiedz