Wpis z mikrobloga

@Zulf: użycie procka nie obrazuje zbyt dobrze ograniczania karty graficznej, pomijając skrajne przypadki. możesz mieć 10% użycia procka i on ogranicza FPS

patrz raczej na użycie karty graficznej.
też lepszy procesor to nie tylko lepszy średni fps, gra może mieć dobry średni fps i jednocześnie być nie do końca płynna bo ma mikro przycięcia/niestabilność fps.

nie wiem czy nie powinno byc więcej w rdr2 w FHD na 1080, ona była w
@10129 Geafika 99% miala. Gram bardzo sporadycznie, ale w miare sukcesywnie chce rozbudowywac sprzet. Kupilem porzadna plyte glowna zeby miec spokoj na jakis czas Rog Strix B550-i wiec jestem ograniczony do am4. Gram na 3840x1080.
Karte graficzna chce zmienic glownie pod MFS2024, Citiesskylines 2 i potem GTA. Czy Ryzen 5900 bedzie git? @dwal
@Zulf cpu nie ogranicza gpu. To gry mają różne wymagania co do cpu i czasami to cpu jest bottleneckiem, czy to cpu ogranicza po prostu płynność gry, a nie samego gpu. Do niedawna grałem jeszcze na i7 4gen i rtx2070, w sporej części gier nie było kompletnie żadnych problemów, sporadycznie miałem clu na 100% i gpu 50%, wtedy można mówić, że to cpu spowalnia działanie gry.
Geafika 99% miala

to ona też niewyrabia w tej grze. ale to duży przeskok wydajności pomiędzy 1080 a 4070ti.

tu miałeś ryzeny porównane różne z różnymi grafikami. daje to jakiś obraz
https://www.techspot.com/article/2201-four-years-of-ryzen-5-gpu-scaling/

też możesz popatrzeć względem 5800x3d. jest ryzen 3600, ale u Ciebie będzie jeszcze wieśzka różnica
https://www.techspot.com/review/2502-upgrade-ryzen-3600-to-5800x3d/

Rog Strix B550-i.

mam nadzieję, że dawno temu a nie niedawno

Czy Ryzen 5900 bedzie git

do gier raczej 5800x3d
@Zulf:
@10129:

mam nadzieję, że dawno temu a nie niedawno


jakies 2 lata temu

do gier raczej 5800x3d


dzieki

Z poczatkiem nowego roku maja wejsc wersje Super. Bedzie taki cyrk ze wszystkie kupia w 2 sekundy i trzeba bedzie czekac na kolejne dostawy ? Jesli tak to wole kupic cos teraz uzywanego.
jakies 2 lata temu

to spoko, gorzej jakbyś teraz kupił myśląc o wymianie procka bo w cenie tej płyty byś praktycznie mógł przejść na am5, ale wtedy jeszcze chyba nie było am5

Z poczatkiem nowego roku maja wejsc wersje Super. Bedzie taki cyrk ze wszystkie kupia w 2 sekundy i trzeba bedzie czekac na kolejne dostawy ?

wątpię. aktualnie karty graficzne mają beznadziejna opłacalność cena/wydajność. ludzie się nie rzucają na karty zbytnio