Wpis z mikrobloga

U mnie na osiedlu jest taka kobita, doświadczona przez życie, chłop ją tłukł, syn narkoman poszedł w #!$%@?. Babka mieszka w takiej klitce, kiedyś tam chyba magiel był. Moja mama się z nią od jakiegoś czasu przyjaźni, one się znały dawno temu tak powierzchownie, mój starszy brat chodził z jej synem do zerówki. Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym jej pomóc, chciałbym jej kupić jakiś podarek na święta bo to całkiem spoko pani. Dla przykładu nie przelewa się jej, bywa, że nie stać ją na podstawowe środki higieny jak kulka pod pachy ale wiedziała, że moja mama ma urodziny i miała dla niej prezent. Moja mama co oczywiste, zna jej sytuację ale przyjęła bo nie chce poniżać kobiety. To że ktoś się znalazł na zakręcie nie znaczy, że nie ma godności. Dlatego ogólnie chciałbym coś babce dać, tak po prostu. Pewnie rzadko się uśmiecha, wiem że leczy depresję. Jakieś pomysły?

#pytanie #rozowepaski #pomagajzwykopem
  • 34
@kiszczak: @fizzly: tak, dokładnie, są takie gotowe zestawy i coś takiego poszukam, myślałem też o dobrym, markowym perfumie ale tutaj na damskich się nie znam, niech ma jakiś exclusive ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@moll: dokładnie, kawa, herbata też można dołożyć, ogólnie chce żeby to nie wyglądało na pomoc dla ubogich ( ͡° ͜ʖ ͡°) mogę jeszcze jakieś świąteczne pierdoły kupić, świece,
@viero: propozycja wyżej jest super o ile ma tam łazienkę, w której ma wannę, żeby tej soli użyć. Ale są fajne zestawy typu żel pod prysznic, dezodorant i w tej samej linii zapachowej balsam do ciała itp. Ogólnie coś, co nie jest rzeczą, którą człowiek w trudnej sytuacji sobie kupi, mimo że jest fajnym umilaczem codzienności, a co jednocześnie będzie praktyczne. Do tego fajna, rozgrzewająca herbata z owocami i coś słodkiego,
ogólnie chce żeby to nie wyglądało na pomoc dla ubogich


@viero: jak nie wrzucisz do środka mydła i antyperspirantu i nie dorobisz dialogu "wiem że pani się nie przelewa, więc kupiłem takie proste rzeczy" tylko powiesz że to drobny prezent na święta, to nie wyjdzie jak zapomoga dla ubogich, bez obaw.
@viero: no właśnie ;) Zobacz Yves Rocher, oni mają produkty w konkretnych liniach zapachowych, da się z tego sklecić coś fajnego typu właśnie balsam, żel, krem do rąk. Jakaś świąteczna edycja też była, a nie wiem jak inne produkty, ale żele jako jedyne z takich sieciówkowych utrzymują się dłużej zapachem na skórze (przynajmniej na mnie) :)
@viero: nie wiem czy takie coś jest dostępne, ale może jakieś większe sklepy mają swoje karty podarunkowe? Takie gdzie jest jakaś kwota do wykorzystania na dowolne towary. Jeśli babka nie pije, to raczej spozytkuje to odpowiednio. Wiem, że to trochę jak dać gotówkę do ręki, ale przynajmniej nie narzucasz jej czegoś czego akurat nie potrzebuje. A przed świętami każdą kwota jej się przyda.