Wpis z mikrobloga

Z drugiej strony... Chłopy schodzą z tego świata o wiele za wcześnie, całe życie #!$%@?ą to może jak zejdą niech ktoś coś z tego ma, z tego ich urobienia się... Nie wiem, głośno myślę.


@DzonySiara: Ale przeciez od dawna ma. Moze miec 80% emerytury po mezu (albo swoja)
Moja matka wybrala 80% po mezu bo lepiej na tym wychodzila. Ze 2 lata sie "cieszyla" tym wyborem. Potem sie cieszyl ZUS.

Trza
Trza bylo nie kombinowac nic z OFE i je zostawic. Wtedy by kazdy mial co uzbieral plus dziedziczyl.


@gorzki99: Lepsze byłyby konta emerytalne, OFE od początku były umoczone tak naprawdę razem z ZUSem, bo musiały inwestować większość pieniędzy w obligacje. Przy czym inwestycje w obligacje i tak były najlepsze z tego wszystkiego, OFE wtapiało swoimi inwestycjami. Zbyt dużo tam było lobby i niejasnych zapisów, konta emerytalne jako wybór to byłaby lepsza
@Blueweb: mąż i żona pracują przez dekady i odprowadzają składki do ZUS/krus. Jedno z nich umiera. Obecnie ta druga osoba może wybrać którą emeryturę chce brać (bierze tę wyższą) składki tej drugiej osoby pożera ZUS. Sprawiedliwe?
@djtartini1: Pozwole sie nie do konca zgodzic :D

były umoczone tak naprawdę razem z ZUSem, bo musiały inwestować większość pieniędzy w obligacje.


Tutaj zgoda. Debilne rozwiazanie. Panstwo chce sie uwolnic od obciazen zusu i kaze inwestowac w obligacje skarbu panstwa gdzie potem musi oddac z procentem. Debilizm lvl master

konta emerytalne jako wybór to byłaby lepsza opcja niż narzucone OFE.


Tutaj sie nie zgodze. Masz przeciez swoje indywidualne konto w ZUS.
Z drugiej strony... Chłopy schodzą z tego świata o wiele za wcześnie, całe życie #!$%@?ą to może jak zejdą niech ktoś coś z tego ma, z tego ich urobienia się... Nie wiem, głośno myślę.


@DzonySiara: A nie pomyślałeś, żeby jednak chłop "coś z tego miał"? Chociażby żeby nie musiał pracować do 65 r.ż. skoro umiera szybciej?
@gorzki99: ale ja nie mówię, że ZUS to dobre rozwiązanie tylko konta emerytalne- czyli coś o czym de facto piszesz, a czym nie były OFE, bo zbyt wiele pieniędzy, ograniczeń i lobby było dookoła tego tematu i sama idea była praktycznie od początku wykrzywiona, a wyniki OFE nie tak dobre.
@Blueweb: a to ma być tylko dla wdów, czy dla wdowców też? Biorąc pod uwagę że mężczyźni częściej zabijają kobiety niż w drugą stronę to może być zagrożenie dla kobiet.
@djtartini1: Masz IKZE. Tylko ze gdyby bylo ALBO IKZE ALBO ZUS to inna rozmowa. Tymczasem mamy tak jak ze sluzba zdrowia. Musisz placic skladki a i tak chodzicsz prywatnie. To jest chore.

OFE to jaknajbardziej byl dobry pomysl. To wlasnie bylo to o czym piszesz - kazdy ma swoje konto na ktore odklada. I ten pomysl upadl wlasnie z tych 2 powodow ktore przytoczylem wyzej. Bo kazdy mial swoje. Nie dzielil
. Ze 2 lata sie "cieszyla" tym wyborem. Potem sie cieszyl ZUS.


@gorzki99: ale że coś zus w papierach wymyślił, czy matka odeszła też?

@Blueweb jakieś tl dr czym się ten pomysł ma różnić od dotychczasowych rozwiązań?
@DzonySiara:

Z drugiej strony... Chłopy schodzą z tego świata o wiele za wcześnie, całe życie #!$%@?ą to może jak zejdą niech ktoś coś z tego ma, z tego ich urobienia się... Nie wiem, głośno myślę.


Nie masz pojęcia jak działa państwo i jego finanse. Podatki i składki które płacą podatnicy są na bieżąco przeżeranie przez państwo. Nic nie jest odkładane bo ciagle mamy ustalany budżet z deficytem!!!!

Żeby sfinansować tę rentę
ale że coś zus w papierach wymyślił, czy matka odeszła też?


@kiciek: Zus nie wymyslal. "przeprowadzila" sie na stale do m1 6 stop pod ziemia. 40 lat placenia skladek, w sumie 3 lata pobierania emerytury. Zus pewno zachwycony. Tym bardziej ze ojczym tez za dlugo emerytury nie pobieral.

No ale dzieki temu zus moze wyplacac emeryture pasozytom co przez cale zycie odlozyli tyle ze nawet na minimalna nie maja.

I to