Wpis z mikrobloga

@zimno_mi: Na razie sa zapowiedzi, ale prawdopodobnie beda nowe programy popytowe typu BK. W jakiej formie nikt nie wie. W Warszawie cena r/r III kw 2022/2023 ceny transakcyjne to +13%, zobaczymy co bedzie w IV kwartale. Stąd spekuluje ze bedzie +15%. Co bedzie zobaczymy.
@zimno_mi: Oby nie sypali kasa, albo w okrojonej formie. Obserwuj co beda odpalac i moze uda Ci sie zalapac bez wkladu. Oczywiscie nie traktuj tego jako porade inwestycyjna. Bedzie co bedzie, ale sytuacja jest fatalna. Glowa do gory.
@lami: JAkby to powiedzieć, ja poszłabym w kredyt, ale ukochany niezbyt, a jak ma się wspólne finanse to decyzja musi być wspólna. Rodzice chyba około 5 lat temu odziedziczyli ziemie pod Łodzią to może sprzedadzą i trochę się polepszy moje spojrzenie... No ale niestety zarobki nie rosną mi w tym tempie, a liczenie na majątek rodziców jest dość smutne
@atrick: Nie da się bez poznania odpowiedzi na jedno podstawowe pytanie "wywróżyć" wzrostu czy spadku. To pytanie brzmi, czy nadal będzie nas stać na kredyt 2% albo i 0% jak niektórzy obiecywali. Jeżeli na rynek przestanie być pompowany kapitał z "tanich" kredytów to ceny utrzymają się na obecnym poziomie (grudzień 2023). Jeżeli nadal bedziemy robić dobrze bankom i deweloperom to przynajmniej kolejne 10% w górę.